بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 2 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ناپولی 1 - آتالانتا 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رکورد متعلق به من است نه رونالدو!
شنبه, 26 خرداد 1397 ساعت 15:29
رکورد متعلق به من است نه رونالدو!
آساموا جیان، مهاجم سابق تیم ملی غنا تاکید کرد که اخبار مبنی بر رکورد شکنی رونالدو اشتباه است و رکورد گلزنی در رقابت های پیاپی همچنان متعلق به اوست.

به گزارش "توپ 90"، رونالدو شب گذشته موفق شد مقابل اسپانیا هت تریک کند و در هشتمین تورنومنت پیاپی، موفق به گلزنی شود. برخی رسانه ها مدعی شدند که این موضوع یک رکورد محسوب می‌شود ولی جیان تاکید کرد که او در 9 رقابت پیاپی موفق به گلزنی شده و رکورد متعلق به اوست.

او در توئیترش نوشت:" مردم دستاورد من در تاریخ جام جهانی را نادیده می‌گیرند اما  من می‌خواهم تمام دنیا بداند که رفتار درستی با من نشد و رکورد تا همیشه برای من خواهد بود."

جیان که در حال حاضر در باشگاه کایسری اسپور ترکیه توپ می‌زند، در 3 جام جهانی و 6 جام ملت های آفریقا موفق به گلزنی شده است. او در جام جهانی 2006 مقابل جمهوری چک گلزنی کرد، در جام ملت‌های آفریقا 2008 مقابل گینه گل زد، در جام ملت های آفریقا 2010 ، 3 گل به ثمر رساند که شامل گل پیروزی بخش تیمش مقابل نیجریه در نیمه نهایی می‌شود. او در جام جهانی 2010 نیز 3 گل زد، هر چند که تیمش در مرحله یک چهارم نهایی مقابل اروگوئه در ضربات پنالتی شکست خورد.

جیان در جام ملت‌های آفریقا 2012 مقابل مالی گل زد و در سال 2013 در همین تورنمونت، یک گل به نیجریه زد. او در جام جهانی 2014، دروازه پرتغال و آلمان را باز کرد و دو سال بعد در جام ملت‌های آفریقا 2015، مقابل الجزایر به گل رسید. بدین ترتیب او در 9 تورنومنت پیاپی، توانسته گلزنی کند و رکوردش بالاتر از رونالدو است.