بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 3 - لوانته 0 (گزارش‌اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

برندگان و بازندگان جدال تماشایی پرتغال و اسپانیا!
شنبه, 26 خرداد 1397 ساعت 11:52
برندگان و بازندگان جدال تماشایی پرتغال و اسپانیا!
دیشب و در یک بازی تماشایی، دو تیم ملی اسپانیا و پرتغال به تساوی 3-3 دست‌یافتند.

به گزارش "توپ 90"دیشب و در یک بازی تماشایی، دو تیم ملی اسپانیا و پرتغال به تساوی 3-3 دست‌یافتند. این بازی، چهارمین بازی این دوره جام جهانی بود و تا به اینجای کار، زیباترین بازی این جام محسوب می‌شود. در حقیقت جام جهانی 2018، بسیار خوب و پرگل آغاز شده است. اما برندگان و بازندگان این بازی زیبا چه کسانی بودند؟

برندگان:


1-کریستیانو رونالدو:


کریستیانو رونالدو تا پیش از دیدار دیشب، در 12 بازی جام جهانی، 3 گل را به ثمر رسانده بود. در آن بازی‌ها، او 77 شوت را راهی دروازه رقبا کرده بود. این شوت‌ها و این تعداد گل، آمار خنده‌دار دقت شوت 4 درصدی را نصیب رونالدو کرده بود. او هیچگاه در جام جهانی هتریک نکرده بود و قرار گرفتن مقابل اسپانیای مدعی باعث شده بود که کمتر کسی پیشبینی هتریک ستاره سلسائو اروپا را داشته باشد. هنوز سه دقیقه از بازی نگذشته بود که رونالدو موفق به کسب یک ضربه پنالتی و تبدیل کردن آن به گل شد تا ده‌خه‌آ خیلی زودتر از آنچه پیشبینی می‌کرد؛ سودای کلین‌شیت در مقابل پرتغال را از سر بیرون کند. رونالدو اندکی پس از پایان نیمه اول، با کمک اشتباه عجیب دخه‌آ توانست تا دبل کند و نتیجه بازی را 2-1 کند.


دومین گل وی با سومین شوتش در بازی به ثمر رسید. این بار رونالدو به دنبال این بود تا کیفیت واقعی خود را در جام جهانی نیز به همگان نشان دهد و این کار را نیز انجام داد. گل‌های او به او کمک کرد تا تبدیل به چهارمین بازیکنی شود که در چهار دوره جام جهانی موفق به گلزنی می‌شود. رونالدو پس از گل سوم اسپانیا، به دنبال کاری بود که مانع از باخت تیم کشورش شود؛ چرا که او کریستیانو رونالدوست، و این دقیقا همان کاری بود که کریستیانو انجام داد!


در دقیقه 88 بازی، رونالدو پشت یک ضربه ایستگاهی ایستاده بود. او تجربه زدن اینچنین ضرباتی را در دقایق حساس و پایانی بازی داشت اما این بار، او به دنبال یک هتریک دیگر بود. رونالدو ضربه را زد و بوم! گل سوم پرتغال، گل سوم رونالدو و درخشش یک فوق‌ستاره. او در این بازی 75 درصد دقت شوت داشت و این آمار در مقایسه با آمار مضحک 4 درصدی پیش از بازی دیشب در جام جهانی، یک تناقص بزرگ بود. رونالدو، یک فوق‌ستاره تمام نشدنی است!


بیایید در پایان این بخش نگاهی به آمار این فوق‌ستاره در بازی دیشب بیندازیم:


94 درصد دقت پاس
35 پاس ارسال شده
5 نبرد هوایی موفق
4 خطا کسب شده
4 شوت
3 شوت در چهارچوب
3 گل
1 پنالتی کسب شده
1هتریک

2-دیگو کاستا:


بازیکن خشن و جنگنده ماتادور‌ها تا پیش از بازی دیشب، به عقیده برخی کارشناسان، با سیستم اسپانیا فانتزی و تکنیکی هیچ تشابهی نداشت اما بازی دیشب ثابت کرد که بازیکن اتلتی، چگونه می‌تواند با قوه جنگندگی خود، جام جهانی را شگفت‌زده کند و عملکرد خارق‌العاده‌ای داشته باشد. زمانی که بازی با نتیجه 1-0 در جریان بود، سرخیو راموس توپ را در نیمه زمین خودی دریافت کرد و با یک پاس مستقیم، دیگو کاستا را در یک نبرد هوایی با په‌په قرار داد اما دیگو کاستا، په په را نقش زمین کرد و در ادامه و در محوطه جریمه پرتغال، خوزه فونته را با دست به عقب پرتاب کرد اما هیچ‌یک از این صحنه‌ها، نه توسط داور و نه توسط ویدئوچک، به عنوان خطا اعلام نشد تا در نهایت کاستا اسپانیا را به بازی برگرداند.


و هنگامی که بازی با نتیجه 2-1 دنبال می‌‌شد؛ اسپانیا یک ضربه کاشته را از آن خود کرد. داوید سیلوا توپ را سانتر کرد و سرخیو بوسکتس با یک حرکت عالی، با ضربه سر توپ را به دهانه دروازه ارسال کرد و دیگو کاستا، دوباره، اسپانیا را به بازی برگرداند!

3-ناچو فرناندز:


ناچو در بازی مقابل سلسائو اروپا به آلوارو اوردیوزولا ترجیح داده شد؛ چرا که او توانایی دفاعی بیشتری نسبت به اوردیوزولا دارد.هیرو به آزپلیکوئتا هم اعتماد نکرد اما در حالی که تنها سه دقیقه از زمان بازی می‌گذشت؛ ناچو یک پنالتی را تقدیم کریستیانو رونالدو کرد( این در حالیست که آن خطا، پنالتی نبود!) و جوک‌ها بر علیه او در فضای مجازی آغاز شدند.


اما لحظه مهمی برای ناچو از راه رسید. او توپ ارسالی را در پشت محوطه جریمه مناسب برای شوت‌زنی دید و با شلیکی استثنایی دروازه سلسائو اروپا را فروریخت تا نشان دهد که حتی از اوردیوزولا هم بهتر بازی می‌کند و می‌تواند مهره قابل اعتمادی باشد.


4- ایسکو:
چه بازیکن باشکوهی! تماشای بازی ایسکو همواره برای فوتبال‌دوستان جذاب بوده است اما قرار نگرفتن همیشگی در ترکیب رئال‌مادرید، دیدن بازی‌های او را کمی کم‌نشاط‌تر کرده بود تا بازی دیشب مقابل پرتغال از راه رسید. این اولین تورنمنت معتبر ایسکو با پیراهن لاروخاست و اولین بازی وی، مقابل سلسائو اروپا!


ایسکو مقابل پرتغال فوق‌العاده بود. او در میان بازیکنان پرتغال می‌رقصید، دریبل می‌زد و پاس می‌داد. او گل نزد یا پاس گل نداد اما یک نمایش خارق‌العاده را مقابل پرتغال به نمایش گذاشت تا اولین بازی وی در تورنمنتی مهم برای لاروخا، بازی فوق‌العاده‌ای شود.


بازندگان:


1-داوید ده‌خه‌آ:


حالا فوتبال‌دوستان جهان نیز به خوبی درک می‌کنند که بهترین‌ها هم اشتباه می‌کنند. داوید ده‌خه‌آ، بهترین دروازبان لیگ برتر جزیره و شاید بهترین دروازبان حال حاضر جهان، در دیدار دیشب مقابل سلسائو اروپا، عملکردی نه‌چندان مناسب داشت. در دقایق پایانی نیمه دوم، شوت نه‌چندان خطرناک کریستیانو رونالدو، فوق‌ستاره رئال‌مادرید با اشتباه فاجعه‌بار دروازبان لاروخا وارد دروازه شد تا ده‌خه‌آ مقصر گل دوم پرتغال باشد.


این یک تمرین گرفتن توپ بود و شاید در گرم‌کردن قبل از بازی، شوت‌های به مراتب سخت‌تری راهی دروازه دخه‌آ می‌شد اما به هر حال، اشتباه عجیب دخه‌آ باعث شده است تا دیگر او به مانند گذشته در تیم ملی اسپانیا قابل اعتماد نباشد.


2-VAR:


بازی به تازگی شروع شده بود و هنوز سه دقیقه نگذشته بود که برخورد ناچو و رونالدو در محوطه جریمه لاروخا، یک ضربه پنالتی را برای پرتغالی‌ها به همراه داشت؛ برخوردی که پس از صحنه‌ آهسته به نظر می‌رسید که اشتباه داوری بوده و میبایست منتظر تغییر تصمیم داور توسط ویدیوچک باشیم اما این اتفاق نیفتاد و در کمال تعجب، رونالدو از روی همان پنالتی، گل اول پرتغال را به ثمر رساند.
از سوی دیگر، گل اول لاروخا نیز با دو خطای واضح از سوی دیگو کاستا به ثمر رسید. او در نبرد هوایی با په‌په، این مدافع فعلی بشیکتاش را نقش بر زمین کرد و در ادامه با ضربه دست، خوزه فونته را به عقب راند و سپس گل تساوی تیمش را به ثمر رساند. یک عملکرد نه چندان مناسب از VAR!

3-باقی تیم‌های جام جهانی!


پرتغال خوب بازی می‌کند؛ رونالدو در جام جهانی به فرم خوب خود رسیده است و بازیکنان پرتغال هماهنگ، بااعتماد به نفس و قدرتمند هستند. چه کسی دوست دارد مقابل این تیم بازی کند؟! یقینا هیچ تیمی دوست ندارد با چنین تیمی روبرو شود. از سوی دیگر، نمایش اسپانیا در مقابل پرتغال، یک نمایش تراز اول بود و نشان داد که لاروخا همچنان مدعی کسب جام قهرمانی رقابت‌هاست و می‌تواند برای هر حریفی دردسر ساز باشد. اسپانیایی‌ها آنقدر خوب بودند که دو بار بازی را به تساوی کشیدند اما در نهایت، مقهور قدرت کریستیانو رونالدو شدند و تن به یک تساوی پرگل 3-3 دادند.


مترجم: محمد مهدی موسی‌پور


منبع: اسکواکا