بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 4 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی غنا 2 - بنین 2 (جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ترکیب احتمالی اسپانیا و پرتغال
جمعه, 25 خرداد 1397 ساعت 14:28
ترکیب احتمالی اسپانیا و پرتغال
دومین بازی از گروه دوم جام جهانی روسیه امشب پس از بازی ایران و مراکش آغاز خواهد شد.

به گزارش "توپ 90"، بسیاری اسپانیا و پرتغال را شانس اصلی صعود به مرحله بعد می دانند و شانسی برای ایران و مراکش قائل نیستند. باتوجه به همین استدلال، دیدار رو در روی این دو تیم، می تواند حکم فینال گروه B  و جدال صدرنشینی را داشته باشد.

البته فرناندو سانتوس نگاه متفاوتی به این بازی دارد. او به خوبی می داند اسپانیا تیم بسیار سرسختی است و گرفتن یک امتیاز از این تیم قدرتمند، نمی تواند نتیجه بدی باشد. بنابراین، بعید است سلسائوی اروپا، در این مسابقه بی گدار به آب بزند.

در ماه های اخیر، پرتغال را اکثر با 4 مدافع، 4 هافبک و 2 مهاجم دیده ایم. روی پاتریسیو همچنان گلر اول پرتغالی است و خیال خداحافظی ندارد. یک خط جلوتر، دو مدافع باتجربه یعنی خوزه فونته و په په حضور دارند و سدریک سوارز و رافائل گوئررو مدافع راست و چپ هستند.

خط هافبک پرتغال در بخش هایی از مسابقه لوزی و گاهی خطی می شود. ویلیام کاروالیو، هافبک دفاعی این تیم است و وظیفه جنگندگی، توپ گیری و خراب کردن بازی حریف را دارد. در کنار یا مقابل او، ژوآ موتینیو مغز متفکر تیم ملی پرتغال حضور دارد و تمایلش به بازیسازی است.

در راست برناردو سیلوا ستاره تیم منچستر سیتی بازی خواهد کرد و در چپ، شماره 10 ژوآ ماریو حاضر است. در خط حمله نیز گونسالو گوئدس و کریستیانو رونالدو بازی خواهند کرد. البته شاید آندره سیلوا جای گوئدس جوان را بگیرد.

اما لاروخا با سیستم دیگری مقابل پرتغال صف آرایی می کند. جای ده خیا، راموس، پیکه و آلبا به عنوان ارکان دفاعی ثابت است و سمت راست خط دفاع، به ناچو سپرده می شود. او دررئال جانشین کارواخال بود و در بازی فینال لیگ قهرمانان هم عملکرد بدی نداشت.

هیه رو، از خط هافبکی 3 نفره استفاده می کند؛ بوسکتس، اینیستا و کوکه به احتمال قوی در میانه میدان حضور خواهند داشت اما کسی نمی تواند تیاگو آلکانترا را برای بازی در پست هافبک میانی، بدون شانس بداند.

درخط حمله، ایسکو، کاستا و سیلوا بازی می کنند و احتمال واسکز، آسپاس و... برای نیمه دوم به میدان خواهند آمد.

لازم به ذکر است این مسابقه ساعت 22:30 برگزار خواهد شد.

ترکیب احتمالی اسپانیا:

ده خیا، راموس، پیکه، آلبا، ناچو، بوسکتس، اینیستا، کوکه، سیلوا، کاستا و ایسکو.

سرمربی: فرناندو هیه رو

ترکیب احتمالی پرتغال:

پاتریسیو، په په، فونته، گوئررو، سدریک، کاروالیو، موتینیو، ماریو، برناردو سیلوا، رونالدو و گوئدس.

سرمربی: فرناندو سانتوس