بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی هافن هایم 1 - بایرن مونیخ 3 (دبل گورتزکا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گل اول روسیه 2018 از نمای بسکتبالی
پنجشنبه, 24 خرداد 1397 ساعت 23:19
گل اول روسیه 2018 از نمای بسکتبالی
میزبانی کامل روس ها و پخش تلویزیونی با کیفیت، با پیروزی 5 گله تیم میزبان همراه شد تا تیم ملی روسیه، جام جهانی را با برد آغاز کند.

به گزارش "توپ 90"، پخش زنده جام جهانی روسیه با کیفیت 4K ضبط می شود و در واقع باکیفیت ترین تصاویر در ادوار جام جهانی، در روسیه ضبط و برای مخاطبان عرضه می شود. علاوه بر این، تعداد دوربین ها نیز بسیار افزایش یافته و فوتبال دوستان می توانند از نماهای مختلف مسابقات را تماشا کنند.

روس ها برای ضبط این بازی ها از 28 دوربین استفاده کردند. 8 دوربین 4K و 8 دوربین فول اچ دی در کنار دوربین های اسلوموشن و سوپر اسلوموشن وظیفه ضبط جام جهانی را برعهده دارند.

همچنین برخی بازی ها به صورت VR یا 360 درجه خواهند بود و گفته می شود تنها چند بازی مهم با این قابلیت خواهندبود.

امروز در بازی تیم ملی روسیه و عربستان نیز بینندگان تلویزیونی به وضوح کیفیت بالای دوربین ها را از مسابقات دیدند. البته کیفیت پخش در کشورهای مختلف متفاوت است.

در گل اول تیم ملی روسیه، ابتدا گمان می رفت یوری گازینسکی روی مدافع عربستان خطا کرده اما سپس در صحنه های دیگر مشخص شد که چنین نبوده و این موضوع را مدیون و مرهون استفاده از دوربین های مختلف هستیم که از دوره های قبل به جام جهانی راه یافته اند و تماشای فوتبال را لذت بخش تر کرده اند.

امروز، شاهد استفاده از کمک داور ویدئویی در بازی نبودیم اما در بازی های بعدی و استفاده تیم ها از این فناوری، بیش از این به پیشرفت تکنولوژی و تاثیر آن بر فوتبال پی خواهیم برد.