بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سنگال 0 - الجزایر 1 (فینال جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بیرهوف و نگرانی شدید از شرایط اوزیل و گوندوغان
چهارشنبه, 23 خرداد 1397 ساعت 21:32
بیرهوف و نگرانی شدید از شرایط اوزیل و گوندوغان
سایه‌ی سنگین عکس معروف مسوت اوزیل و ایلکای گوندوغان با رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه همچنان دست از سر این دو بازیکن آلمانی و تیم ملی آلمان برنمی‌دارد.

به گزارش "توپ 90"، کار تا آنجا بالا گرفته که اولیور بیرهوف بیم دارد این جنجال روی عملکرد فنی دو بازیکن ملی‌پوش آلمانی تاثیر بگذارد. گفته می‌شود تاثیر پذیرفتن اوزیل از این حاشیه شدیدتر بوده چرا که او از روز چاپ عکس در رسانه‌ها و بالا گرفتن حرف و حدیثها روزه‌ی سکوت گرفته و خود را از رسانه‌ها مخفی کرده است. 


بیرهوف می‌گوید تیم ملی آلمان اگر هم بخواهد نمی‌تواند برای حل و فصل و خاتمه دادن به ماجرای سیاسی بوجود آمده بر اثر آن عکس کاری بکند. بیرهوف می‌گوید " هر کس در مورد تصمیمی که می‌گیرد مسئول است و باید در مقابل اقداماتش پاسخگو باشد. مسوت هم همین کار را کرده هر چند در مورد درستی یا نادرستی کار او یا اینکه اقدامش برای او در شرایط فعلی مفید بوده یا نه حرفی نخواهم زد ". 


بر خلاف اوزیل، گوندوغان در بازی دوستانه آلمان و عربستان در میدان حضور داشت و از سوی بخشی از هواداران آلمانی حاضر در ورزشگاه هو شد. بیرهوف حالا نگران است که این نگاه‌های منفی از سوی افکار عمومی روی عملکرد فنی دو بازیکن مانشافت تاثیرگذار باشد و می‌گوید "

من آنقدر که نگران این دو هستم نگران تیم نیستم. مسوت و ایلکای روزهای سختی را سپری می‌کنند. اما بیرهوف این گمانه‌زنی که اوزیل و گوندوغان تمایلی به حضور در جام جهانی با پیراهن آلمان ندارند را رد کرده و می‌گوید:" بعد از صحبتی که با آنها داشتم به هیچ وجه متوجه چنین چیزی نشدم. آنها از حضور در جام جهانی و به تن کردن پیراهن آلمان خوشنودند".

بیرهوف همچنین احتمال اینکه لو از این دو بازیکن در ترکیب فیکس آلمان استفاده نکند را رد کرده و می‌گوید:" لو تصمیم‌هایش را بر اساس خوشایند مردم اتخاذ نخواهد کرد و تنها معیارهای فوتبالی را در نظر خواهد گرفت "


بیرهوف همچنین خبرنگاران را به مصاحبه‌ی خود پیش از بازی دوستانه با عربستان ارجاع می‌دهد. زمانی که در مواجهه با سوال‌های مربوط به آن عکس مشهور، واکنشی عصبی نشان داد و ماجرا را پایان یافته اعلام کرد. بیرهوف گفته بود:" نمی‌خواهم دوباره به اول خط برگردیم. این ماجرا برای ما تمام شده است. شک نکنید که بحث درباره‌ی روند جذب مهاجرین و این عکس به خصوص، هرگز به پایان نخواهد رسید ".