بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سنگال 0 - الجزایر 1 (فینال جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

معرفی تیم های جام جهانی 2018، بلژیک
چهارشنبه, 23 خرداد 1397 ساعت 17:18
معرفی تیم های جام جهانی 2018، بلژیک
تیم ملی بلژیک ، نماینده سید یک رقابت های جام جهانی در گروه G رقابت هاست.

به گزارش "توپ 90"، بلژیک در کنار انگلیس، تونس و پاناما، گروه ششم رقابت های جام جهانی را تشکیل داده اند.

بلژیک چگونه راهی جام جهانی شد؟

 

بلژیک کار آسانی در گروه H رقابت های مقدماتی جام جهانی داشت و توانست بالاتر از یونان، بوسنی و هرزگووین، استونی، قبرس و جبل الطارق به عنوان صدرنشین به رقابت ها صعود کند. آنها 43 گل در طول رقابت های مقدماتی به ثمر رساندند و لوکاکو با 11 گل در صدر جدول گلزنانشان قرار دارد. هازارد با 6 گل و 5 پاس گل از موثرترین ها بود.

 

 

 

بزرگترین نقطه قوت

 

این تیم، نسل طلایی فوتبال بلژیک و حتی بزرگتر از ستاره های تیم دهه 80، متشکل از یان کوئلمنس است و می‌توان گفت این تیم، بهترین تیم تاریخ بلژیک است. کیفیت در تمام پست‌های تیم به وضوح دیده می‌شود. از خط دروازه که تیبو کورتوا در آن قرار دارد، تا مدافعانی مثل یان فرتونگن، ونسان کمپانی و توبی آلدرویرلد ، خط میانی مثل موسی دمبله  و البته بهترین بازی ساز حال حاضر جهان، کوید دی بروین، ادن هازارد و مرتنس و در نهایت مهاجمی مثل لوکاکو که عملکرد خوبی در لیگ برتر داشته است. مارتینز از همه جهت تیمی بسیار قدرتمند در اختیار دارد که می‌تواند به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کند.

 

بزرگترین نقطه ضعف

 

 شاید بزرگترین ضعف بلژیک این باشد که همین تیم در جام جهانی 2014 و یورو 2016 نیز حاضر بود ولی نتوانست نتایجی که انتظار می‌رفت را کسب کند و شاید علتش این بود که آنها روحیه پیروزی طلبی ندارند و تناسبی بین ستاره‌هایشان وجود ندارد. مارتینز مربی بزرگتری نسبت به مارک ویلموتس است ولی برخی مشکلات هنوز باقی مانده است.

هنوز مشخص نیست که آیا دی بروین و هازارد در کنار هم می‌توانند آنطور که باید ظاهر شوند یا نه. غیبت ناینگولان هم موضوع بسیار عجیبی است. مارتینز ترجیح داده از اکسل ویتسل و مروان فلینی در خط میانی اش استفاده کند. همچنین بلژیک دفاع چپ خوبی در اختیار دارد و مجبور است از سیستم 1-2-4-3 استفاده کند. در مجموع می‌توان گفت که روحیه جنگندگی و برد در این تیم وجود ندارد و همین موضوع معضل آنها بوده است.

 

ستاره تیم ملی بلژیک

 

کوین دی بروین بهترین فصلش در سیتی را پشت سر گذاشت، 8 گل به ثمر رساند، 15 پاس گل ارسال کرد و نمایش‌های فوق العاده ای در خط میانی به اجرا گذاشت. شاید کمتر بازیکنی در جهان، دید بازی مثل کوین دی بروین داشته باشد و مطمئنا تماشای بازی او از لذت بخش ترین‌هاست. پست او نسبت به قبل کمی دچار تغییر شده و ایده اولیه این کار توسط گواردیولا طرح ریزی شده است. گواردیولا از او در میانه خط میانی استفاده کرد و خیلی خوب جواب گرفت و حالا نوبت درخشش او در بزرگترین صحنه فوتبال است. حالا سوالی که ذهن ها را به خود مشغول کرده این است که آیا دی بروین می‌تواند رهبر تیمش شود یا نه.

 

ترکیب احتمالی:

 

 

پیش بینی

 

بلژیک احتمالا با غلبه بر تونس و پاناما، بدون مشکل به جمع 16 تیم برتر می‌رسد. اگر آنها بتوانند بالاتر از انگلیس کار را به اتمام برسانند، در مرحله یک چهارم، به احتمال فراوان برزیل منتظرشان خواهد بود. سه شیرها هم احتمالا با آلمان روبرو می‌شوند. اگر بلژیک بتواند از مانع بزرگ روحی و ذهنی که بر آنها مسلط شده بگذرد، شاید حتی بتواند قهرمان رقابت ها شود.

تیم ملی بلژیک در یک نگاه

کاپیتان: ادن هازارد

سرمربی : روبرتو مارتینز

لقب: شیاطین سرخ

رتبه در رنکینگ فیفا

 

فهرست نهایی تیم ملی بلژیک

 

دروازه بان‌ها: تیبو کورتوا، سایمون مینیوله، کوئن کاستلز

 

مدافعان: توبی آلدروایرلد ،توماس مونیه، یور تیلمنز، توماس فرمالن، یان فرتونگن، دریک بایوتا، ونسان کمپانی

 

هافبک‌ها: یانیک کاراسکو، ناصر شاذلی، لئاندر دندونکر، کوین دی بروین، موسی دمبله، مروان فلینی، ادن هازارد، تورگان هازارد، عدنان یانوزای، دریس مرتنس، اکل ویتسل

 

مهاجمان: میکی باتشوایی، روملو لوکاکو