بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 26 اسفند 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال پورتلند بلیزرز - دیترویت پیستونز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

قرمز – سفید – آبی؛ دوست داشتنی ترین ها؟ (عکس)
چهارشنبه, 23 خرداد 1397 ساعت 10:52
قرمز – سفید – آبی؛ دوست داشتنی ترین ها؟ (عکس)
اگر قرار باشد اهالی فوتبال در جای جای دنیا یک تیم مشترک را برای هواداری در جام جهانی انتخاب کنند، چه تیمی غیر از کرواسی می تواند انتخاب شود؟

به گزارش "توپ 90"، اگر آلمان ها حذف تلخ برابر این تیم را فراموش کنند، صرب ها خصومت های قدیمی را دور بریزند، استرالیایی ها باخت 5-1 مقابل کرواسی را از یاد ببرند و هواداران فوتبال در دانمارک حذف از یورو 96 به دست تیم بلاژویچ را از ذهنشان پاک کنند، حالا می توان گفت کرواسی یکی از دوست داشتنی ترین و شاید دوست داشتنی ترین تیم ملی در جهان است.

البته شاید برخی دیگر تیم ها را به سبب افتخارات متعدد یا به دلیل حضور فوق ستاره ها بپسندند اما اهالی فوتبال که از دهه 90 فوتبال را دنبال کرده باشند خوب می دانند کرواسی همیشه تیمی محترم با حضور بازیکنان خوش سیما و جنگجو بوده که برای رسیدن به تلاششان از هیچ تلاشی فروگذار نمی کردند.

داوُر شوکر، زوونیمیر بوبان، نیکو کواچ، اویسا اولیچ و حالا مانژو لوکا مودریچ برخی از ستاره های کروات ها در طول این سه دهه حضورشان به عنوان تیم ملی بوده اند. ستاره هایی که خاطرات شیرین مختلفی را برای اهالی فوتبال رقم زده اند.

بی شک، یکی از دلایل علاقه فوتبال دوستان به تیم ملی کرواسی جدا از مسائل فنی، رنگ و طرح لباس این تیم است که با دیگر پیراهن ها متفاوت و به نوعی انتقال دهنده یک نوع اصالت است. اصالتی که اگر منشا فوتبالی اش را جستجو کنیم، به پرچم تیم دینامو زاگرب پیش از استقلال کرواسی از شوروی می رسیم.

حالا آن ها با راکیتیچ، مودریچ، شوباشیج، کارلوکا، پرشیچ، مانژوکیچ و... در روسیه حضور خواهند داشت و امیدوارند بتوانند از گروهی که دو تیم دوست داشتنی دیگر یعنی آرژانتین و ایسلند را در خود دارد، صعود کنند.