بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 30 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آلمان 6 - صربستان 1 (زیر 21 سال اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

معرفی تیم های جام جهانی؛ مراکش
شنبه, 19 خرداد 1397 ساعت 22:47
معرفی تیم های جام جهانی؛ مراکش
تیم ملی مراکش یکی از نمایندگان آفریقا در جام جهانی 2018 است که در گروه دوم رقابت ها قرار گرفته است.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی مراکش در گروه دوم با تیم های پرتغال، اسپانیا و ایران همگروه بوده و امیدوار به شگفتی سازی در روسیه خواهد بود.


 

مراکش چگونه راهی جام جهانی شد؟

علیرغم ناکامی در جام ملت های آفریقا در سال 2015، مراکش در مرحله گروهی بی شکست مانده و در 6 دیدار گلی دریافت نکرد. اما شروع آنها خیلی خوب نبود و 3 دیدار از 4 بازی اول آنها با تساوی بدون گل به پایان رسید. اما در ادامه و با برتری 0-6 برابر مالی با درخشش حکیم زیاش و پیروزی 0-3 برابر گابن، شیرهای اطلس راهی جام جهانی شدند.

بزرگترین نقطه قوت

رنارد در تمام دوران مربیگری خود نشان داده قادر به ساختن خط دفاعی قدرتمند حتی در سطح بین المللی است و پتانسیل دفاعی مراکش به وی اجازه ساخت تیمی را داده که گل های کمی دریافت می کند. با حضور مهدی بن عطیه در قلب خط دفاعی و کریم الهادی جلوی او، باید دید رقبای مراکش در گروه دوم چگونه قادر به غلبه بر این سد دفاعی خواهند بود.

بزرگترین نقطه ضعف

چندی پیش اینکه کدام بازیکن وظیفه گلزنی در خط حمله مراکش را بر عهده دارد برای آنها معظلی نگران کننده بود اما خالد بوطیب با 4 گل در مرحله مقدماتی که شامل هت تریک او برابر گابن و به ثمر رساندن 12 گل در 29 مسابقه سوپرلیگ ترکیه بود بازگشت خوبی را رقم زد.

بوطیب 31 ساله هنوز در کنار بازیکنانی چون کریم البوصوفا، کریم الاحمدی، نورالدین امارابات، عزیز بوهدوز، نبیل دیرار، مانوئل دی کاستا و مهدی بن عطیه همگی نزدیک به 31 سالگی، مهره های کلیدی مراکش هستند و باید دید در صورت عقب افتادن برابر تیم هایی چون اسپانیا و پرتغال چه عملکردی خواهند داشت. بی شک بزرگ ترین نگرانی مراکش در جام جهانی قرعه دشوار این تیم است و آنها حداقل باید یکی از رقبای بزرگ را مغلوب کنند.

ستاره تیم ملی مراکش

با توجه به درخشش در لیگ هلند، به نظر می رسد حکیم زیاش به لیگی معتبر انتقال یابد و اورتون خواهان این بازیکن است اما اگر حکیم زیاش در روسیه درخشان ظاهر شود روند انتقال او تسریع خواهد یافت.

هافبک 23 ساله آژاکس با 9 گل و 14 پاس گل عملکردی فوق العاده ای در لیگ هلند داشت و نمایش در جریان پیروزی 0-6 مراکش برابر مالی، بی شک بهترین بازی یک بازیکن آفریقایی در مرحله مقدماتی بود.

ترکیب احتمالی:

پیش بینی

اگر مراکش در گروه اول یا آخر و به جای مصر یا سنگال قرار داشت، هواداران این تیم با این تیم سازمان یافته و بازیکنان باکیفیت انتظار صعود داشتند. اگر مراکش راهی مرحله بعد شود، تاکتیک های موفق رنارد و پیشینه موفق او در مراحل حذفی ممکن است باعث ادامه مسیر برای این تیم شود.

اما با همگروه شدن با اسپانیا و پرتغال، قائل شدن شانس صعود برای مراکش دشوار است. پیروزی برابر ایران در سن پترزبورگ در روز 15 ژوئن برای صعود قطعا ضروری است و پس از آن مراکش باید یک پیروزی در برابر یکی از دو تیم بزرگ اروپا کسب کند اما علیرغم پیروزی برابر ازبکستان و صربستان در بازی های دوستانه اخیر، این آرزویی بلندپروازانه است.

تیم ملی مراکش در یک نگاه:

کاپیتان: مهدی بن عطیه

سرمربی: هروه رنارد

لقب: شیرهای اطلس

رتبه در رنگینگ فیفا: 42

تیم ملی مراکش:

دروازه بان ها: منیر المحمدی، رضا التکناوتی، یاسین بونو

مدافعان: نبیل ضرار، مروان داکوستا، مهدی بن عطیه، اشرف حکیمی، حمزه مندیل، رومن سائیس

هافبک ها: سفیان امرابات، یوسف آیت بن ناصر، بدر بانون، کریم الأحمدی، مبارک بوصوفا، امین حارث، یونس بلهندا، فیصل فجر، نورالدین امرابات، حکیم زیاش

مهاجمان: ایوب الکعبی، خالد بوطیب، عزیز بوهدوز و مهدی کارسیلا