بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 29 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال افغانستان 3 - تایلند 2 (زیر 20 سال آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جام جهانی و جوانهایی که می خواهند پرواز کنند (عکس)
جمعه, 18 خرداد 1397 ساعت 16:13
جام جهانی و جوانهایی که می خواهند پرواز کنند (عکس)
جام جهانی روسیه فرصتی است برای بازیکنان جوان تیم ملی که مسیر و آینده فوتبالی خود را تغییر دهند.

به گزارش "توپ 90"، جام جهانی روسیه کمتر از یک هفته دیگر آغاز می شود و این فستیوال بزرگ فرصتی است برای بازیکنان جوان که بتوانند از آن سکوی پرتابی برای خود بسازند. کی روش نیز در ترکیب تیم ملی ما از وجود بازیکنان جوان بهره برده و برای بردن این بازیکنان به جام جهانی هزینه های سنگینی مثل خط زدن سیدجلال حسینی و وریا غفوری را پرداخت کرده است. او با این استدلال که جام جهانی فرصتی برای درخشش بازیکنان جوان باشد، هجمه انتقادات را به جان خریده و اقدام به پوست اندازی در تیم ملی نموده است.


آخرین تمرینات تیم ملی در کمپ لوکوموتیو مسکو در حال پیگیری است و میلاد محمدی، سیدمجید حسینی، امیر عابدزاده، مهدی ترابی و علی قلی زاده با انگیزه متفاوتی کار خود را دنبال می کنند. آنها از جمله مهره هایی هستند که در بهترین سن جام جهانی را تجربه می کنند و مترصد فرصتی برای خودنمایی در ترکیب تیم ملی هستند.


میلاد محمدی که به واسطه حضورش در لیگ روسیه با فضای فوتبالی این کشور غریبه نیست، شانس اول بازی در پست دفاع چپ است. درخشش در جام جهانی می تواند مشتریان زیادی برای او به خط کند. سیدمجید حسینی که در دیدارهای تدارکاتی حضور نصفه و نیمه ای داشته منتظر مجالی است تا در قلب خط دفاعی خودی نشان بدهد. او بعد از اعتماد شفر و عملکرد موفق در ترکیب استقلال حالا منتظر اعتماد کی روش است. امیر عابدزاده که گمان می رفت در روسیه سورپرایز کی روش باشد، بعد از حضور در لیگ پرتغال می تواند از جام جهانی روسیه به عنوان تجربه ای ارزشمند استفاده کند. مهدی ترابی جوان با استعداد فوتبال ما که در سالهای اخیر همواره دغدغه ترانسفر شدن به اروپا را داشته می تواند با درخشش در اندک فرصت ها شانس خود را برای پرواز به قاره سبز ارتقا دهد. علی قلی زاده هرچند در لحظات آخر از حضور در لیست 23 نفره کی روش بازماند اما به لطف دعوت شدنش به تیم ملی حالا لژیونر ما در لیگ بلژیک به شمار می رود.


بی شک جام جهانی روسیه در کنار همه هیجانات و دغدغه نتیجه گرفتن تیم ها، می تواند سکوی پرتاب بازیکنان جوان و آینده دار ما باشد تا شاهد افزایش لژیونرهای موفق در اروپا باشیم.  


عکس: امیرحسین خیرخواه