بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 2 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کرواسی 3 - انگلیس 3 (زیر 21 سال اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

هو اسکورد: ایران با جهانبخش شگفتی ساز می شود
پنجشنبه, 17 خرداد 1397 ساعت 13:26
هو اسکورد: ایران با جهانبخش شگفتی ساز می شود
سایت معتبر هو اسکورد در مجله ویژه خود برای جام جهانی 2018 به بررسی همه تیم های این تورنمنت از جمله ایران پرداخته است.

به گزارش "توپ 90"، در فاصله هشت روز مانده به آغاز رقابت های جام جهانی 2018، سایت معتبر هو اسکورد از مجله ویژه خود برای این رقابت ها رونمایی کرد. در این شماره، مرور تمامی تیم های حاضر در جام جهانی صورت گرفته است.

در بخشی از این مجله که مربوط به تیم ملی ایران است، اینطور نوشته شده است:

اگرچه کیفیت تیم های رقیب هم باید در نظر گرفته شود، اما نحوه صعود تیم ایران به جام جهانی شگفت انگیز بود. ایران 18 بازی در مرحله مقدماتی انجام داد که در هیچ یک تن به شکست نداد و موفق به ثبت 14 کلین شیت شد. زیر نظر کارلوس کی روش پرتغالی، که 7 سال است هدایت ایران را بر عهده دارد، این تیم بسیار سرسخت و محکم شده و همچنین چند بازیکن هیجان انگیز هم در فاز تهاجمی در اختیار دارد. آنها به شکلی عجیب بیشترین امتیازات را در دور مقدماتی در کل قاره آسیا جمع کردند، یعنی بیشتر از هر 4 تیم دیگری که از این قاره به جام جهانی راه یافته اند. به همین دلیل ایران نباید در این جام دست کم گرفته شود.

چند نکته مهم از تیم ایران:

-  بالاترین امتیاز سایت هواسکورد در بین بازیکنان ایران به علیرضا جهانبخش تعلق گرفته است (8.20). سعید عزت اللهی با 6.99 و میلاد محمدی با 6.94 نفرات دوم و سوم ایران هستند.

-  سردار آزمون کانون حملات ایران و در بسیاری موارد، ستاره این تیم است. او در تیم ملی رکورد گلزنی فوق العاده ای از خود به جا گذاشته است.


 
-  مدافع کهنه کار تیم ایران یعنی سید جلال حسینی به شکل عجیبی از فهرست این تیم کنار گذاشته شد و حالا 3 کاندید برای قرار گرفتن کنار مرتضی پورعلی گنجی در قلب خط دفاع حضور دارند.

-  سعید عزت اللهی، هافبک جوان ایران در دیدار بسیار حیاتی این تیم مقابل مراکش در اولین گام غایب است؛ دیداری که برای هر دو تیم پیروزی در آن لازم است.

-  در حالی که سردار آزمون ممکن است توجه ها را در سطح بین المللی به خود جلب کند، اگر کی روش در این تابستان بتواند به خوبی از علیرضا جهانبخش استفاده کند، ایران شانس خلق شگفتی دارد. این بازیکن در سطح باشگاهی در آلکمار با یک سیستم دیگر بازی می کند اما به عنوان بازیکن سمت راست در خط حمله ی 3 نفری، 21 گل در لیگ هلند به ثمر رساند و آقای گل شد.

-  ترکیب احتمالی ایران (1-3-2-4): بیرانوند – چشمی – پورعلی گنجی – رضاییان – محمدی – عزت اللهی – حاج صفی – انصاری فرد – جهانبخش – طارمی - آزمون

-  دیگر نفرات ایران عبارتند از: مظاهری، عابدزاده، خانزاده، منتظری، حسینی، شجاعی، ابراهیمی، امیری، قدوس، دژاگه، ترابی، قوچان نژاد