بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 31 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دوستانه پاری سن ژرمن 1 - نورمبرگ 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

غیرقابل باور مثل 7 تایی شدن برزیل
پنجشنبه, 17 خرداد 1397 ساعت 13:25
غیرقابل باور مثل 7 تایی شدن برزیل
تنها 7 روز دیگر تا آغاز جام جهانی 2018 باقی مانده است.

به گزارش "توپ 90"، به همین سرعت 4 سال از برگزاری جام جهانی در برزیل گذشته و تنها مشتی خاطره از آن برجای مانده است. شما چه چیزی از دوره قبلی رقابت ها در ذهنتان نگه داشته اید؟ کدام اتفاق جام جهانی 2014 هنوز برایتان جذاب است؟ قهرمانی ژرمن ها. ناکامی مسی در فتح جام. مصدومیت شدید نیمار. حماسه آفرینی کاستاریکا. شکست سنگین 5 بر یک اسپانیا برابر هلند و حذف زودهنگام مدافع عنوان قهرمانی در همان مرحله گروهی. درخشش ایران مقابل آرژانتین... درست. همه این ها لحظات به یاد ماندنی جام جهانی 2014 هستند، با این وجود شاید خاطره همه این ها روزی کمرنگ و یا حتی فراموش شوند اما یک نتیجه باور نکردنی و شگفت انگیز در جام بیستم برای همیشه در یاد فوتبالدوستان خواهد ماند. واقعیتی که وقوعش و باورش هنوز هم بسیار سخت است. به همین دلیل هم هست که در کنار تمام خاطرات ریز و درشت جام بیستم، نیمه نهایی عجیب جام جهانی 2014 فراموش نشدنی است.

برزیل که هرگاه اسمی از جام جهانی فوتبال به میان می آید با قهرمانی هایش شناخته می شود و همواره یکی از قدرت های بزرگ فوتبال محسوب می شود، پس از نیمه نهایی جام جهانی 2014 در کنار نام هایی چون زئیر، هاییتی، عربستان، کره شمالی و السالوادور از آن به عنوان یکی از تیم هایی که بیشترین گل را در یک دیدار جام جهانی دریافت کرده اند و متحمل شکست سنگینی شده اند نام برده خواهد شد. قرار گرفتن کنار نام هایی که به آنها اشاره شد به خوبی گویای فاجعه ای است که هنوز هم پس از گذشت 4 سال باورش بسیار سخت است.

سلسائو در این دیدار فراموش نشدنی و البته کابوس وار که حتی به یاد آوردن خاطره اش هم می تواند برای دوستدارانش دردناک باشد، در عرض 6 دقیقه 4 گل خورد تا علاوه بر برجا گذاشتن رکوردهای منفی بسیار، کوله باری از غم و اندوه و سرشکستگی و تحقیر را به مردمش تحمیل کند.

جو استادیو مینیرائوی شهر بلوهورینزنته را به یاد بیاورید. وقتی تا دقیقه سی، بازی با 5 گل به سود آلمان ها در جریان بود... بهت و حیرت حاضران در ورزشگاه، سرگیجه بینندگان تلویزیونی، اشک های کودک برزیلی یا بغض سنگین کلوویس آکوستا فرناندز با بغل کردن ماکت جام قهرمانی و گزارشگری که نمی دانست برای باورپذیر کردن نتیجه دقیقاً چه چیزی باید بگوید همه و همه نشان از شگفت انگیز و غیر ممکن بودن نتیجه رقم خورده داشت. حقیقتی که البته رخ داده بود و به همین دلیل برای همیشه در حافظه تاریخ ثبت خواهد ماند. برای پرافتخارترین تیم جام جهانی دردآورتر اینکه، از این پس چنین کابوس وحشتناکی به ویژه هر 4 سال یکبار و با نزدیک شدن به روزهای جام جهانی و برگزاری این رقابت ها، تازه تر و احتمالا حیرت انگیزتر هم خواهد شد. چرا که آیندگان از خود خواهند پرسید چطور تیمی که می تواند در دو دیدار (نیمه نهایی و رده بندی) 10 گل بخورد به جمع 4 تیم برتر مسابقات راه یافته؟!

هیچ اتفاقی در جام جهانی بیستم ماندگارتر از شکست عجیب 7-1 میزبان مقابل قهرمان نبود. فاجعه ای که منجر به له شدن اعتبار سلسائو در مستطیل سبز و شکستن غرور میلیون ها برزیلی عاشق فوتبال شد. به همین خاطر هم، 8 جولای 2014 را می توان به عنوان سیاهترین، غمبارترین و تلخ ترین روز کشور قهوه دانست. روزی که برزیلی های عشق فوتبال برای اولین بار در قرن جدید از این ورزش محبوب متنفر شدند!