بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 31 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 2 - رئال سوسیداد 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پدیده ششمین تیم گل محمدی در لیگ برتر
دوشنبه, 14 خرداد 1397 ساعت 19:06
پدیده ششمین تیم گل محمدی در لیگ برتر
یحیی گل محمدی کارش را در پدیده مشهد به عنوان سرمربی آغاز کرد تا ششمین تیم خود را در لیگ برتر هدایت کند.

به گزارش "توپ 90"، یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی پدیده در لیگ هجدهم معرفی شد تا یک بار دیگر شاهد حضور این مربی در کوران رقابت های لیگ برتر باشیم. 


سرمربی 47 ساله این فصل پدیده که سابقه بازی در تیم‌های تراکتورسازی تبریز، پرسپولیس، فولاد خوزستان و صباباتری را دارد، کار مربیگری را از سال 1388 در تیم تربیت یزد آغاز کرد. نساجی مازندران دومین تجربه سرمربیگری گل محمدی به شمار می رود اما او در سال ۱۳۹۰ به عنوان دستیار علی دایی در تیم راه‌آهن به فعالیت پرداخت.


انتخاب به عنوان سرمربی تیم صبای قم در خرداد ۱۳۹۱ اولین تجربه سرمربیگری یحیی در لیگ برتر  بود اما وی در مهر ماه همان سال از این تیم جدا شد و به عنوان دستیار به تیم پرسپولیس پیوست. پس از پایان نیم فصل سال ۱۳۹۱ با برکناری مانوئل ژوزه، گل‌محمدی به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد. او  بعد از حدود 8 ماه فعالیت در جمع سرخپوشان و پس از باخت مقابل سپاهان در فینال جام حذفی، استعفای خود را تسلیم محمد رویانیان کرد و ازاین تیم جدا شد.


با آغاز فصل سیزدهم لیگ برتر خلیج فارس یحیی گل محمدی سرمربیگری تیم فوتبال نفت تهران را پذیرفت. در لیگ چهاردهم نیز او سر از اصفهان و ذوب آهن درآورد و با این تیم قهرمان جام حذفی شد و در لیگ برتر نیز مقام چهارم را کسب کرد. او در فصل ۹۵–۱۳۹۴ برای دومین سال پیاپی تیم ذوب‌آهن را به مقام قهرمانی در جام حذفی رساند.


او فصل گذشته نیز با تراکتورسازی فصل سختی را بدون پنجره نقل و انتقالاتی آغاز کرد و در اواسط راه نتوانست انتظارات را برآورده کند و مجبور به جدایی از جمع تبریزی ها شد.


حالا او یک بار دیگر و این بار به همراه پدیده به لیگ برتر بازگشته و قصد دارد دوباره توانایی های خود را به نمایش بگذارد. یحیی در این سالها نشان داده که همانند دوران بازیگری اش خیلی اهل حاشیه نیست و به دنبال فضایی کم تنش برای فعالیت است. از این رو پدیده می تواند انتخاب خوبی برای این مربی با اخلاق باشد البته نماینده فوتبال مشهد همیشه با مشکلات مالی مواجه بوده و به همین دلیل در نیم فصل دوم لیگ هفدهم نتوانست روند خوب خود را ادامه دهد. حالا باید منتظر ماند و دید گل محمدی در لیگ هجدهم با پدیده چه نتایجی کسب خواهد کرد.