بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نیجریه 1 - تونس 0 (جام ملت های آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دشان: زیدان روزی سرمربی فرانسه می شود
پنجشنبه, 10 خرداد 1397 ساعت 22:13
دشان: زیدان روزی سرمربی فرانسه می شود
دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه، معتقد است که زین الدین زیدان مطمئنا در مقطعی هدایت خروس ها را برعهده خواهد گرفت.

به گزارش "توپ 90"، زیدان امروز در اقدامی غیرمنتظره و در حالی که تنها 5 روز از سومین قهرمای پیاپی تیمش در چمپیونزلیگ سپری شده بود، از رئال مادرید جدا شد.

او در صحبت هایش به طور تلویحی اعلام کرد که می خواهد برای مدتی استراحت کند اما دشان که خود تا سال 2020 با فدراسیون فوتبال فرانسه قرارداد دارد، معتقد است که زیدان یکی از گزینه های هدایت خروس ها بعد از جدایی اش خواهد بود.

او به خبرنگاران گفت:" آیا من افتخار خواهم کرد که کلید تیم ملی فرانسه را به او بدهم؟ این به رئیس فدراسیون فرانسه (نوئل لو گرات) بستگی دارد. نمی دانم زیدان چه تصمیمی خواهد گرفت. فکر می کنم او اکنون می خواهد در کنار خانواده اش و کسانی که دوست شان دارد، استراحت کند.

پس از آن، همانطور که گفتم، او مطمئنا روزی سرمربی فرانسه می شود. چه زمانی؟ نمی توانم بگویم. اما انتخاب او منطقی به نظر می رسد. این اتفاق وقتی که باید رخ می دهد."

علی رغم اینکه تصمیم زیدان بسیار غافلگیر کننده بود، دشان اعلام کرد که تصمیم هم تیمی سابقش را درک می کند:" این تصمیم اوست و باید به آن احترام گذاشت. او باید برای مدتی طولانی به آن فکر کرده باشد و اگر او چنین تصمیمی گرفت، مطمئنا بهترین تصمیم برای او بود.

به آنچه او در طول این سه سال به آن رسید، دقت کنید؛ فوق العاده بود. هم برای او و هم برای باشگاه رئال. من همه جزئیات را نمی دانم اما می توانم درک کنم که چرا او چنین تصمیمی گرفت."