بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ولورهمپتون 0 - منچسترسیتی 0 + پنالتی (اینترنشنال کاپ)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

چالش وفاداری؛ پرسپولیس به شجاع نیاز دارد
چهارشنبه, 09 خرداد 1397 ساعت 22:31
چالش وفاداری؛ پرسپولیس به شجاع نیاز دارد
فصل هجدهم با انبوه مشکلات و بحران‌های احتمالی در انتظار پرسپولیس است و این در شرایطی است که هر روز اخبار متناقضی از وضعیت پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه به گوش می‌رسد.

به گزارش "توپ 90"، سیدجلال حسینی بعد از اعلام رای مبنی محرومیت باشگاه پرسپولیس از نقل و انتقالات در گفتگو با "توپ 90" بازیکنان این تیم را دعوت به چالش وفاداری و امضای قرارداد و تمدید با تیم کرده بود. اتفاقی که اکنون به بدترین شکل ممکن از آن دور شده‌اند و سه بازیکن تاثیرگذار تیم راهی تیم‌های دیگر شده و وضعیت دو بازیکن دیگر همچنان نامشخص است.


حمیدرضا گرشاسبی که بعد از جلسه مدیران با ریزه اسپور وعده احتمال بخشش محرومیت پرسپولیس را داده بود، تا این لحظه تنها موفقیتش بخشودگی جریمه 5 میلیاردی طرف ترکیه‌ای و البته امضای قرارداد مجدد با بازیکنانی مثل بوژیدار رادوشوویچ، حمیدطاهرخانی و محسن ربیع خواه از جمع بازیکنانی که به پایان قراردادشان رسیده‌اند، بود. بوژیدار که در طول فصل تنها 2 بازی به خود اختصاص داد و در فصل آینده نیز در صورت ادامه حضور علیرضا بیرانوند باز هم شانس کمی برای خودنمایی خواهد داشت. طاهرخانی نیز علیرغم تمام امیدواری‌ها برای ستاره‌شدن حتی از لیگ شانزدهم نیز کمتر فرصت یافته بود و ربیع خواه نیز که ستاره بی‌ادعای تیم برانکو ایوانکوویچ بود با توجه به مصدومیتش بیش از نیمی از بازی‌های نیم فصل دوم را به دلیل پارگی رباط صلیبی از دست داده است و این نشان می‌دهد این تیم توفیق زیادی در جلب رضایت بازیکنان مدنظر خود برای ادامه همکاری به دست نیاورده است.


فرشاد احمدزاده امروز از توافق قطعی خود با تیمی در لیگ لهستان خبر داد و محسن مسلمان نیز به پایان کار خود با باشگاه دست یافت و صادق محرمی نیز خواهان ادامه بلندپروازی خود در فوتبال خارج از ایران است. در این میان وحید امیری و کمال کامیابی نیا نیز هنوز پاسخ قطعی به باشگاه برای درخواست تمدید قرارداد نداده‌اند و یک پیشنهاد اغواکننده همان چیزی که شماره 10 پرسپولیس را از این تیم دور کرد، می‌تواند پایان همکاری آنها با پیراهن سرخ را تلقی کند.


اتفاقاتی که نمره مردودی در چالش وفاداری به تیم پرسپولیس که در طول سه فصل اخیر در مدار موفقیت گام برداشته را به نمایش می‌گذارد و تیم و هواداران را در مرحله نگرانی برای فصل آینده قرار داده است.


در این میان شاید توجه به رفتار بازیکنانی مثل علیرضا بیرانوند و شجاع خلیل زاده که علیرغم تمام نقدهایی که درباره آنها وجود دارد بد نباشد. علیرضا بیرانوند فصل گذشته را نیز با پیشنهاد کاملا جدی از باشگاه فنرباغچه پشت سر گذاشت و ترجیح داد با تیم به کار خود ادامه دهد. حاصل آن حضور محتمل درون دروازه تیم ملی در جام جهانی برای شماره یک پرسپولیس بود. او در گفتگو با "توپ 90" نیز مدعی شد حاضر است علیرغم باقی ماندن سه فصل دیگر از قراردادش با این تیم بار دیگر به مدت دو فصل دیگر قراردادش را تمدید کند. او در این مصاحبه اعلام کرده بود که مثل دیگر بازیکنان نه بر سر پرسپولیس منت خواهد گذاشت و نه بهانه می‌آورد. اقدامی که با واکنش تند هم‌تیمی‌هایش نیز همراه شده بود و مدعیان اینستاگرامی حامی هواداران به این کنایه‌ها واکنش نشان دادند!


دیگر بازیکنی هم که به سادگی و بدون بهانه به پیشنهاد باشگاه برای تمدید قرارداد پاسخ مثبت داد شجاع خلیل زاده بود. بازیکنی که پیشنهاداتی اغوا کننده مالی از دیگر تیم‌هایی که برای دستیابی به موفقیت خود را آماده می‌کنند داشت اما صحبتی کوتاه با مدیران باشگاه باعث شد تا علیرغم باقی ماندن قراردادش بدون پیش شرطی آن را بپذیرد و تمدید کند. خلیل زاده که در این فصل در قامت مدافعی گلزن در ترکیب برانکو ایوانکوویچ نشان داده، با داعیه حضور در تیم ملی پیراهن شماره سه را بر تن کرد اما علیرغم اینکه نتوانست به این خواسته دست یابد به این چالش کاپیتان وفادار ماند.


امید عالیشاه نیز دیگر بازیکنی بود که شخصا برای تمدید قرارداد پیش قدم شده است. عالیشاه که یکی از ستاره‌های تیم برانکو ایوانکوویچ در لیگ شانزدهم محسوب می‌شد به دلیل خدمت سربازی مجبور به ترک سرخپوشان شد. او بعد از یک و نیم سال دوری از پرسپولیس در شرایطی که یک نیم فصل دیگر از قراردادش باقی مانده است بارها از تمایل برای ادامه همکاری صحبت کرده و مشکلی برای امضای بدون شرط برگه تمدید قرارداد ندارد.

در روزهایی که شایعه نزدیک به واقعیت از عدم بخشودگی محرومیت نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس خبر می‌دهد، انتظار می‌رفت بازیکنانی که در پست‌های اینستاگرامی، مانور در پیست سکوها و البته برنامه‌های تلویزیونی هواداران تیم خود را به وفاداری و عبور از این بحران امیدوار می‌کردند، بیش از این به پیشنهاد تمدید و ادامه حضور در تیم فکر کنند اما تا این لحظه که شرایط به سمتی دیگر پیش رفته است. سمتی مخالف کاری که شجاع خلیل زاده و علیرضا بیرانوند در پیش گرفتند و دیگران مدعی آن بودند.