بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 25 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی جوانان استقلال 2 - جوانان پرسپولیس 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرسپولیس؛ فقط چهار روز دیگر صبر کنید
یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 09:55
پرسپولیس؛ فقط چهار روز دیگر صبر کنید
چهار روز دیگر مشخص خواهد شد که آیا پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس باز می‌شود یا محرومیت این باشگاه کماکان ادامه خواهد داشت.

به گزارش "توپ 90" ، با این حال و با در نظر گرفتن احتمال لغو محرومیت یا دوراندیشی مدیران باشگاه برای تجهیز تیم در فصل زمستان، این باشگاه فعالیت‌های گسترده‌ای در راه مذاکره و جذب بازیکنان مد نظرش را آغاز کرد و حتی خیلی زود و به صورت نسبتا غافلگیر کننده‌ای مهدی شیری مدافع فصل گذشته پیکان را به استخدام درآورد. از سوی دیگر هر روز اخباری در خصوص مذاکره و تلاش برای جذب بازیکنان دیگر مطرح می‌شود تا پرسپولیس مثل سال‌های قبل در این حوزه کاملا فعال باشد. به نظر می‌رسد این اخبار و شایعات تا روز دیگر هم داغ خواهد بود اما بعد از آن میزان حرارت باشگاه در این حوزه بسته به رای دادگاه عالی ورزش دارد.

تصور کنیم در حالت خوشبینانه ماجرا، محرومیت پرسپولیس برداشته شود و این باشگاه فعالیت نقل و انتقالاتی‌اش را با شتاب و قدرت بیشتری پی بگیرد. در این شرایط تیم برانکو نیاز به ترمیم کدام پست‌ها دارد و در کدام یک از مناطق زمین نیازمند جذب بازیکن است؟ از آنجا که تکلیف برخی بازیکنان فصل قبل روشن نشده و هیچ‌کس نمی‌داند آنها ماندنی‌اند یا رفتنی پاسخ دادن به این سوال دشوار است اما شاید بتوان بر اساس گمانه‌زنی‌ها و شرایط بازیکنان در تیم، پیش‌بینی کرد و به نتایجی نسبی رسید:

*پرسپولیس در پست دروازه‌بان نیاز به بازیکن جدید ندارد و با همان کادر قبلی یعنی بیرانوند، رادوشوویچ و درویش‌وند ادامه خواهد داد.


*در پست مدافع میانی سیدجلال و شجاع حتما در تیم فصل بعد هستند اما این پست به جهت تعدد مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها دو بازیکن زبده دیگر می‌خواهد. محمد انصاری می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد که هنوز ماندنش صددرصد نشده. از محمد دانشگر به‌عنوان گزینه تکمیل کننده این پست نام برده می‌شود اما اگر انصاری جدا شود حتی جذب دانشگر هم کافی نخواهد بود. البته برانکو جوانی به نام احسان حسینی را هم در این پست دارد. حفظ محمد انصاری از آنجایی واجب به نظر می‌رسد که او یک بازیکن دو پسته است و از آنجایی که پرسپولیس در پست دفاع چپ شایان مصلح را دارد، در صورت جدایی انصاری حتما باید یک مدافع چپ دیگر جذب کند. مدافعی که به لحاظ کیفی حداقل در قواره مصلح و حتی بالاتر از آن باشد.


*در پست مدافع راست و بعد از جدایی محرمی، ماهینی سر جای خود برمی‌گردد و در صورت باز شدن پنجره مهدی شیری با او رقابت خواهد کرد اما اگر این اتفاق نیفتد شاهین عباسیان بازیکن جوان تیم در نیم فصل نخست ذخیره ماهینی خواهد بود که برخی امیدوارند جای محرمی را پر کند.


*در پست هافبک دفاعی اوضاع کمی پیچیده‌تر است. محسن ربیع‌خواه احتمالا حداقل دو ماه ابتدایی فصل را از دست می‌دهد و اگر برانکو بخواهد با همان آرایش خطی بازی کند نیاز به حداقل سه بازیکن در این پست است. در حالی که وضعیت کمال کامیابی‌نیا مشخص نیست فقط حضور نوراللهی در ابتدای فصل قطعی است و اگر کامیابی‌نیا جدا شود باید در این پست بازیکنی در استاندارد پرسپولیس جذب شود که هنوز در بین گزینه‌های مطرح شده خبری از هافبک دفاعی نیست. سعید حسین‌پور هم گزینه جوان برانکو در این پست است.


* در پست هافبک کناری، پرسپولیس عالیشاه، رسن، علوان‌زاده و همتی را برای فصل بعد خواهد داشت اما وضعیت مسلمان، امیری و احمدزاده کاملا نامشخص است. اگر فرشاد و مسلمان را رفتنی تصور کنیم به نظر می‌رسد برانکو قصد دارد با حضور رفیعی و ترابی جای آنها را پر کند که اتفاق هیجان انگیزی به نظر می‌رسد اما جذب ترابی کار بسیار پیچیده‌ای است بر عکس سروش، سرخپوش شدن او دشوار خواهد بود.


*در خط حمله برانکو هر دو موجودی فصل قبلش را در اختیار خواهد داشت اما اگر پنجره باز شود قطعا منشا را کنار می‌گذارد. به این منظور از حالا یک گزینه عراقی و مرتضی تبریزی برای سامان دادن به خط حمله مطرح شده‌اند که جذب تبریزی هم نه به اندازه ترابی اما دشوار خواهد بود. در مورد گزینه عراقی هم مقرر شده نامی از او برده نشود اما ظاهرا ماه‌ها قبل به برانکو معرفی شده و از سوی او تاییدیه لازم را گرفته است. محمد امین اسدی، احمد بهاروندی و حمیدرضا طاهرخانی هم گزینه‌های جوان تیم در خط حمله هستند.

**چهار روز دیگر که بگذرد در مورد این بازیکنان و شرایط‌شان بهتر می‌توان نظر داد و حتما اخبار موثق‌تری به گوش خواهد رسید چرا که وضعیت آن 5-4 بازیکن بلاتکلیف فصل قبل هم احتمالا روشن خواهد شد. پس تا آن روز منتظر می‌مانیم.

منبع :ایران ورزشی