بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 26 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لگانس 1 - رئال مادرید 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دستاوردهای باشکوه رئال از قهرمانی در چمپیونزلیگ
شنبه, 05 خرداد 1397 ساعت 15:42
دستاوردهای باشکوه رئال از قهرمانی در چمپیونزلیگ
رئالی ها امشب می توانند به بیست و هفتمین عنوان بین المللی خود دست یابند و رکورد خود را بهبود ببخشند.

به گزارش "توپ 90"، به نقل از آاس، امشب در ورزشگاه المیپک شهر کیف، رئال و لیورپول فینال لیگ قهرمانان را برگزار خواهند کرد.

رئال در صورت برتری بر لیورپول، برای سیزدهمین بار عنوان قهرمانی را از آن خود خواهد کرد و رکورد تاریخی خود را بهبود می بخشد. این قهرمانی همچنین بیست و هفتمین عنوان بین المللی رئال نیز خواهد بود.

تا به اینجا رئال 12 لیگ قهرمانان اروپا، دو جام یوفا، چهار سوپرکاپ اروپا، سه جام بین قاره ای، سه جام جهانی باشگاه ها و دو جام لاتین را در کارنامه دارد. در تاریخ لیورپول نیز 11 عنوان قهرمانی بین المللی به چشم می خورد: 5 لیگ قهرمانان، سه جام یوفا و سه سوپرکاپ اروپا.

آخرین بار که رئال در لیگ قهرمانان یک فینال را واگذار کرده به سال 1981 و برابر لیورپول بر می گردد. آخرین فینال بین المللی که رئال در آن شکست خورد نیز به جام بین قاره ای سال 2000 و برابر بوکاجونیورز بر می گردد و از آن پس رئال در 12 فینال متوالی پیروز شده است.

همچنین رئال می تواند امشب به یک رکورد جاودانه در ورزش اروپا نیز برسد. سوای هت تریک در کسب عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ که رکوردی تاریخی خواهد بود، این باشگاه به اولین باشگاه اروپایی بدل می شود که در یک فصل تیم های فوتبال و بسکتبالش قهرمان اروپا شده اند. هفته گذشته بسکتبال رئال، یورولیگ را فتح کرد.

دو تیم پیش از این 5 بار به مصاف هم رفته اند که سهم رئال دو و سهم لیورپول سه پیروزی بوده است. همچنین اسپانیایی ها و انگلیسی ها تاکنون در 21 فینال به مصاف هم رفته اند که سهم اسپانیایی ها 13 برد و سهم انگلیسی ها نیز 8 برد بوده است. این نهمین فینال تکراری در تاریخ لیگ قهرمانان و جام باشگاه های اروپای سابق محسوب می شود.