بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 29 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال شهرداری گرگان 81 - شیمیدر تهران 64

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گفت‌و‌گوی جذاب با سرمربی تیم فوتبال بانوان جوانان
چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 17:28
گفت‌و‌گوی جذاب با سرمربی تیم فوتبال بانوان جوانان
سرمربی تیم بانوان جوانان می گوید به خاطر جذابیت حضور در فوتبال ایران فوتبال آمریکا را رها کرده است.

کتایون خسرو یار در آمریکا بزرگ شده است و شرایط حضور در تیم زیر 17 ساله آمریکا را داشته است اما ترجیح داد در تیم ملی ایران بازی کند و حالا سرمربی تیم ملی جوانان ایران است. خسرو یار که به عنوان اولین بانوی ایرانی که توانسته تمام مدرک های بین المللی مربیگری را پشت سر بگذارد نام خود را در فوتبال ایران معرفی کرده است، گفت و گوی جذابی با "توپ 90" انجام داد که در ادامه می خوانید:


چطور شد که تصمیم گرفتید حضور در فوتبال آمریکا را رها کنید و به فوتبال بانوان ایران بیایید؟


خیلی طبیعی بود. من بازیکن بودم و در آمریکا از 5 سالکی فوتبال بازی می کردم. من تابستان چند سال پیش به ایران آمدم و دیدم فوتبال بانوان وجود ندارد. زمانی که متوجه شدند من فوتبالیست هستم، خانوم شهرزاد مظفر که در آن زمان داشتند تیم فوتبال بانوان را تشکیل می دادند  من را انتخاب کردند، من تست دادم و قبول شدم.


در آن زمان شانس حضور در تیم ملی آمریکا را نداشتید؟


من اول در تیم ایالتم بازی می کردم  و بعد در تیم استانم بازی کردم. قرار بود در تیم زیر 17 ساله های آمریکا تست بدهم ولی ترجیح دادم در تیم بزرگسالان ایران بازی کنم.


حضور در فوتبال ایران در ابتدا برای شما سخت نبود؟


سخت بود چون من فارسی بلد نبودم. در آن زمان من قبول شدم در آمریکا هم فوتبال بازی  کنم و هم در دانشگاه درس بخوانم ولی من همه این ها را برای بازی در تیم ملی ایران رها کردم.


رها کردن موقعیت تان در لیگ آمریکا برای شما سخت نبود؟


من سن کمی داشتم  و تیم ملی زیر 17 سال آمریکا من را می خواست اما  من در ایران در تیم بزرگسالان بازی کردم و برای من خیلی جذاب بود.


شما اولین مربی زن ایرانی هستید که در بالاترین سطح مدرک گرفته اید.


بله همه کلاس ها بیرون از ایران در فیفا و ای اف سی را پشت سر گذاشته ام و چون شاگرد اول بودم خیلی زود توانستم مدرک A مربیگری را دریافت کنم.  


چرا در رده جوانان فعالیت می کنید و در رده های بالاتر مربیگری نمی کنید؟


خیلی ساده است، من 30 سالم است  و الان می خواهم با جوانان کار کنم. می خواهم تیم خوبی را شکل بدهم ولی بازیکنان بزرگسالان دیگر شکل گرفته اند و نمی توان تغییرات زیادی را روی آنها ایجاد کرد.


فکر می کنید این تیمی که دست شما است در آینده می تواند در بین تیم های بزرگ دنیا جایی برای خود دست و پا کند؟


من تازه سرمربی شده ام. اگر با برنامه ای که ساختیم برویم جلو می شود کارهای بزرگی انجام داد. الان بچه ها دارند جواب تمرین های پرفشار را می دهند و این خیلی خوب است.  قبل از این بچه ها برابر تیم های خوب  10 بر صفر شکست می خوردند ولی حالا اختلاف خیلی کمتر شده است.


درآمد در فوتبال بانوان راضی کننده است؟


کمتر از مردها است ولی نباید این موضوع رسانه ای شود. من امیدوارم درآمدها بیشتر شود چون این حق بانوان ایرانی است.


درآمد فوتبالیست های خانوم در خارج از ایران چطور است؟


نسبتا خوب است. در کشورهایی مثل انگلیس و آمریکا پول های خوبی به خانوم ها می دهند.


دوست ندارید در کشورهای بهتر کار مربیگری خود را پیش ببرید؟


من فعلا اصلا نمی خواهم و فقط به تیم جوانان ایران فکر می کنم. ما آبان می رویم بازی های آسیایی و اگر بالا بیاییم جزو 8 تیم برتر می شویم و شما می دانید اگر جزو 3 تیم اول باشیم می توانیم در جام جهانی جوانان شرکت کنیم.


برای مدیران فدارسیون فوتبال تیم بانوان اهمیت دارد؟


خیلی به ما احترام می گذارند. هر هفته آقای محصص و ساکت سر تمرین های ما می آیند. همیشه به ما احترام می گذارند و قبل از این هرگز این اتفاق نیفتاده بود.


از تیم شما حمایت مالی می شود؟


تا جایی که بتوانند به تیم کمک مالی می کنند.  با توجه به مشکلات اقتصادی که در ایران وجود دارد فکر می کنم حمایت خوبی از تیم می شود.