بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی شانگهای 1 - چونبوک موتورز 1 (لیگ‌قهرمانان‌آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گزارش : تغییر بزرگ در سپاهان
سه شنبه, 01 خرداد 1397 ساعت 23:22
گزارش : تغییر بزرگ در سپاهان
پرافتخارترین سرمربی ایرانی تاریخ لیگ ایران بار دیگر هدایت تیم سپاهان اصفهان را به عهده گرفت.

به گزارش "توپ 90"، در شرایطی که بیش از دو ماه به آغاز لیگ برتر هجدهم باقی مانده و فوتبال باشگاهی ایران در آستانه جام جهانی در حالت استندبای قرار گرفته، تیم های مختلف به صورت چراغ خاموش به دنبال تقویت خود برای لیگ پیش رو هستند و مذاکرات آنها با بازیکنان و سرمربیان مدنظرشان انجام می شود.

در بین تیم هایی که مشخص بود قطعا تغییر سرمربی دارند و سکاندار آنها برای لیگ شماره 18 عوض می شود، شاید جذاب ترین و به نوعی پرحاشیه ترین نیمکت متعلق به طلایی های اصفهان است. تیم سپاهان که با 5 عنوان قهرمانی در لیگ برتر پرافتخارترین تیم تاریخ این رقابت هاست، در سال های اخیر روزگار خوشی نداشته و این بار مدیران باشگاه عزم خود را جزم کرده اند تا به تیره روزی های این تیم پایان دهند.

در همین راستا اصلی ترین تغییری که سپاهانی ها انتظارش را می کشیدند، عوض شدن سرمربی و حضور یک مربی بزرگ روی نیمکت تیمشان بود. پس از اینکه منصور ابراهیم زاده به زحمت توانست سپاهان را در لیگ برتر نگه دارد، مسئولان باشگاه اصفهانی به سراغ مذاکره با گزینه های خود رفتند. در این بین هرچند اسامی زیادی برای هدایت سپاهان به گوش می رسید و نام های داخلی و خارجی مختلف مطرح شد، اما قوی ترین گمانه زنی ها مبنی بر این بود که امیر قلعه نویی نزدیک ترین فرد به نیمکت سپاهان است.

بالاخره پس از گذشت چند هفته، مدیران باشگاه سپاهان اعلام کردند که گزینه اصلی مدنظر آنها یک مربی بزرگ ایرانی است. با این صحبت ها، دیگر از قبل هم مشخص تر بود که سپاهانی ها به دنبال همکاری مجدد با امیر قلعه نویی هستند. شاید مهم ترین مانعی که بر سر راه علنی شدن توافق قلعه نویی و سپاهان وجود داشت، بازی آسیایی حساس تیم ذوب آهن بود. ژنرال باید با تیم خود آخرین بازی فصل را در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال برگزار می کرد و سپاهانی ها هم نمی توانستند تا آن زمان اقدام خاصی انجام دهند.

رقابت های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و ذوب آهن با شکست مقابل استقلال از آسیا حذف شد و بدین ترتیب راه برای جدایی قلعه نویی فراهم تر از قبل شد. در یک هفته ای که از این بازی گذشت هم مدیران سپاهان بارها وعده انتخاب و معرفی سرمربی جدید خود را داده بودند.

سرانجام این توافق علنی شد و امیر قلعه نویی به صورت رسمی به سمت سرمربیگری تیم سپاهان برگزیده شد. مردی که 3 بار با استقلال قهرمان لیگ برتر شده و اتفاقا دوران طلایی سپاهان را با کسب 2 عنوان قهرمانی پیاپی رقم زده، بار دیگر روی نیمکت طلایی سپاهان می نشیند تا پرافتخارهای لیگ برتر را پس از اینکه ضعیف ترین عملکرد آنها در تاریخ لیگ به ثبت رسید، دوباره به جمع مدعیان بالای جدول و کورس قهرمانی بازگرداند.

گفته می شود با این انتقال مهم، ژنرال به یکی از گران قیمت ترین سرمربیان لیگ برتر ایران تبدیل خواهد شد. باید دید سپاهان که حتما نیاز به تغییرات عمده در جمع بازیکنان خود دارد، با حضور قلعه نویی چه نفرات جدیدی را در ترکیب خود می بیند و این تیم با چه سر و شکلی وارد ماراتن جذاب هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر می شود.