بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 3 - لوانته 0 (گزارش‌اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

مایکل الیور و یک پنالتی جنجالی دیگر؟ (عکس)
شنبه, 29 اردیبهشت 1397 ساعت 22:38
مایکل الیور و یک پنالتی جنجالی دیگر؟ (عکس)
مایکل اولیور، داور جنجالی و انگلیسی امروز یک پنالتی جنجالی دیگر در فینال اف ای کاپ اعلام کرد.

به گزارش "توپ 90"، نیمه اول دیدار چلسی و منچستریونایتد در فینال اف ای کاپ در شرایطی با یک گل به سود آبی های لندن خاتمه یافته که این تیم با یک پنالتی مشکوک از حریف پیش افتاد. در اوایل بازی ادن هازارد در محوطه جریمه توسط فیل جونز متوقف شد که در تصاویر آهسته به نظر می رسید مدافع یونایتد توپ را زده و این صحنه پنالتی نیست.

اما به هر حال مایکل اولیور که در دیدار یوونتوس مقابل رئال مادرید در لیگ قهرمانان در دقیقه 93 یک پنالتی مشکوک اعلام کرد، این بار نیز صحنه را پنالتی تشخیص داده تا چلسی با ضربه هازارد از یونایتد پیش افتد. 

در صحنه پنالتی، بازیکنان چلسی به شدت به مایکل اولیور اعتراض داشته و معتقد بودند فیل جونز باید کارت قرمز بگیرد اما قاضی میدان به یک کارت زرد بسنده کرد. طبق قوانین جدید داوری، اگر بازیکن برای توپ حرکت کند و حتی در این مسیر مرتکب خطا شود، اگر بازیکن آخر هم باشد کارت قرمز ندارد.

در گذشته، تحت هر شرایطی بازیکن آخر قبل از دروازه در صورت اینکه مرتکب خطای پنالتی شده بود اخراج می گردید اما طبق قانون جدید، اگر بازیکن برای توپ حرکت کند و حتی مرتکب خطا هم شود، تنها با کارت زرد جریمه خواهد شد.