بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 1 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 1 - چلسی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

مونیر بازی مقابل ایران را از دست داد (سند)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 ساعت 22:35
مونیر بازی مقابل ایران را از دست داد (سند)
دادگاه حکمیت ورزش اجازه تغییر تابعیت و حضور ستاره دورگه باشگاه آلاوس در تیم ملی مراکش برای جام جهانی ۲۰۱۸ را نداد.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی مراکش که نخستین حریف شاگردان کارلوس کی‌روش در جام جهانی روسیه است، طی ماه‌های اخیر در تلاش برای جذب و تغییر تابعیت ستاره‌ای بود که سابقه بازی در تیم ملی اسپانیا را داشت و در این راستا فدراسیون فوتبال مراکش و این بازیکن مکاتبات زیادی با فیفا و دادگاه حکمیت ورزش داشتند تا بتوانند این اتفاق مهم را رقم بزنند.


مونیر الحدادی ۲۲ ساله که پدری مراکشی و مادری اسپانیایی دارد، در رده‌های پایه برای تیم ملی اسپانیا به میدان رفته و یکی از ستاره‌های تیم جوانان و زیر ۲۱ ساله‌های این کشور در مسابقات مختلف بوده اما تنها چند دقیقه بازی او برای تیم بزرگسالان، ضرر زیادی به این بازیکن زده است.

این بازیکن که اکنون در تیم آلاوس اسپانیا عضویت دارد، در ۳۲ مسابقه از ۳۷ هفته فصل ۱۸-۲۰۱۷ لالیگا برای تیم باشگاهی‌اش به میدان رفته و ۱۰ گل زده که این آمار او را تبدیل به بهترین گلزن فصل تیمش کرده ولی با این وجود، مونیر الحدادی جایی در فهرست تیم ملی اسپانیا برای جام جهانی ندارد که به همین دلیل او به دنبال تغییر تابعیت و بازی برای تیم ملی مراکش بود.

اما بازی کردن مونیر الحدادی برای تیم ملی بزرگسالان اسپانیا در دیداری رسمی در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۱۶ مقابل مقدونیه که به‌عنوان بازیکن تعویضی از دقیقه ۷۷ به میدان رفت، موجب شد تا این بازیکن حالا اجازه حضور در تیم ملی مراکش برای جام جهانی را نداشته باشد.


مونیر به دلیل همین بازی کمتر از ۱۵ دقیقه برای تیم ملی اسپانیا، طی ماه‌های اخیر به همراه فدراسیون فوتبال مراکش مکاتبات زیادی با فیفا داشت تا بتواند در جام جهانی ۲۰۱۸ برای مراکش به میدان برود ولی بعد از ماه‌ها پیگیری، امروز دادگاه CAS رای نهایی راجع به این موضوع را صادر کرد و خلاف مطابق میل مراکشی‌ها رای داد.

طبق رای دادگاه حکمیت ورزش، مونیر الحدادی به دلیل بازی برای تیم ملی بزرگسالان اسپانیا(حتی به صورت تعویضی و ۱۵ دقیقه‌ای)، اجازه تغییر تابعیت به مراکشی و بازی برای این تیم در جام جهانی مقابل تیم‌های ملی ایران، پرتغال و اسپانیا را ندارد.

بنابر این، تیم ملی مراکش فهرست نفرات خود برای جام جهانی را در حالی اعلام خواهد کرد که نام مونیر الحدادی، ستاره حال حاضر باشگاه آلاوس و اسبق بارسلونا در آن حضور نخواهد داشت؛ بازیکنی که اگر بود، بدون شک می‌توانست تاثیر زیادی در بهتر شدن عملکرد مراکش در جام جهانی داشته باشد.