بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 5 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی استقلال خوزستان 1 - نساجی مازندران 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

فهرستی تنها با 10 بازیکن سابقه‌دار در جام جهانی
یکشنبه, 23 اردیبهشت 1397 ساعت 22:13
فهرستی تنها با 10 بازیکن سابقه‌دار در جام جهانی
بعد از ظهر امروز لیست 35 نفره بازیکنان مدنظر کادر فنی تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی روسیه از سوی کارلوس کی‌روش منتشر شد.

به گزارش "توپ 90" پس از کش و قوس فراوان، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران فهرست 35 نفره مدنظر خود را برای حضور در اردوهای آمادگی پیش از جام جهانی اعلام کرد که وجود برخی از بازیکنان باعث شگفتی اهالی فوتبال شد. اما نکته جالب توجه این است که در این لیست 35 نفره تنها 10 بازیکن سابقه حضور در جام جهانی را دارند و به عبارت بهتر تنها 10 بازیکن از لیست منتشر شده، در جام جهانی برزیل با پیراهن ایران به میدان رفته‌اند.


حال به بررسی بازیکنان حاضر در جام جهانی 2014 و 2018 در خطوط مختلف می‌پردازیم. در درون خط دروازه تیم ملی ایران با نفراتی مثل رحمان احمدی، علیرضا حقیقی و دانیل داوری جام جهانی 2014 برزیل را پشت سر گذاشت و حالا علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری، سید حسین حسینی و امیر عابدزاده شانس حضور درون دروازه ایران در جام جهانی روسیه را دارند. نکته جالب توجه این است که هر 4 بازیکن اولین جام جهانی خود را تجربه می‌کنند.


اما این داستان در خط دفاع متفاوت است و چهار بازیکن حاضر در لیست کی‌روش برای جام جهانی روسیه، جام جهانی 2014 در برزیل را هم تجربه کرده‌اند. سیدجلال حسینی، محمدرضا خانزاده، پژمان منتظری و مهرداد بیت آشور چهار بازیکنی هستند که دومین تجربه جهانی خود را پشت سر می‌گذارند و باقی نفرات از جمله محمدانصاری، وریا غفوری، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی‌گنجی و ...  اولین حضور جهانی خود را تجربه می‌کنند.


در خط هافبک هم تنها احسان حاج‌صفی دومین جام جهانی خود را پشت سر می‌گذارد. جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی در برزیل از فوتبال خداحافظی کرده است و در ادامه سرمربی تیم ملی اعتقادی به آندرانیک تیموریان ندارد. اما حضور چهره‌هایی مانند مهدی ترابی، سامان قدوس، وحید امیری و سروش رفیعی در خط هافبک تیم ملی، ایران را به یکی از تیم‌های جذاب گروه B مسابقات تبدیل می‌کند.


اما خط حمله تیم ایران تفاوت زیادی با دیگر خطوط دارد و توسط بازیکنان با تجربه اشغال شده است. در خط آتش تیم ملی تنها مهدی طارمی و کاوه رضایی اولین حضور جهانی خود را تجربه می‌کنند و باقی بازیکنان مانند اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، علیرضا جهانبخش، رضا قوچان‌نژاد و کریم انصاری‌فرد سابقه همراهی ایران در برزیل را دارند.


نکته جالب توجه این است که از 35 نفره اعلام شده توسط کی‌روش، تنها 23 بازیکن تیم ملی ایران را در روسیه همراهی می‌کنند و 12 نفر از این فهرست خط می‌خورند.