بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 26 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی منچستریونایتد 4 - لیدز 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

علیرضا حقیقی؛ حذف جالب توجه تیم ملی
یکشنبه, 23 اردیبهشت 1397 ساعت 22:09
علیرضا حقیقی؛ حذف جالب توجه تیم ملی
دروازه‌بان تیم ملی در جام جهانی برزیل با اتفاقی متفاوت این دوره را پشت سر خواهد گذاشت.

به گزارش "توپ 90"، حقیقی که در جام جهانی 2014 در برزیل در روز پایانی توانست نظر کارلوس کی‌روش را به خود جلب کرده و سورپرایز مرد پرتغالی نیمکت تیم ملی لقب گیرد، غایب جالب توجه در جمع ملی‌پوشان حاضر در روسیه خواهد بود.


شاید کمتر کسی در برزیل باور می‌کرد که کی روش وظیفه حراست از دروازه ایران را به علیرضا حقیقی بدهد؛ گلری که رویای حضور در فوتبال اروپا و لژیونر شدن را به حضور در کانون توجهات و جایگاه قابل اطمینان در فوتبال ایران ترجیح داده بود. کی‌روش اما مزد حضور او در فوتبال اروپا و تمرینات فشرده در لیگ روسیه و پرتغال را با اعتماد خود داد تا این دروازه‌بان چهره سورپرایز ایران در برزیل لقب گیرد.


نمایش این گلر در کنار فیزیک و ظاهرش او را در جام جهانی قبلی به سوژه رسانه‌های خارجی تبدیل کرد و او در ادامه در جام ملت‌های استرالیا نیز پیراهن شماره یک ایران را برتن کرد تا در دو تورنمنت مهم و پیاپی وظیفه حراست از دروازه ایران را به نام خود بزند.


حقیقی اما در 30 سالگی و در شرایطی که تصور می‌شد بعد از درخشش در نیم فصل گذشته لیگ سوئد و قرار گرفتن در جمع سه دروازه‌بان برتر این لیگ با تنها نیم فصل بازی، بتواند در فصل منتهی به جام جهانی با نمایش موفق خود بار دیگر و برای سومین تورنمنت مهم فوتبالی ایران، خود را به عنوان شماره یک ایران مطرح کند با بدشانسی مواجه شد. ابتدا مصدومیت که باعث دوری و پشت سر گذاشتن مراحل درمانی شد و در ادامه نیز یک انتخاب نادرست اکنون باعث شده تا در لیست 35 نفره ایران نامی از او نباشد و اینچنین حذف جالب توجه نسبت به رویداد قبلی را از آن خود کند.


علیرضا حقیقی که در نیم فصل فوتبال ایران پیشنهادات اغواکننده‌ای از تیم‌های ایرانی را پیش روی خود می‌دید با توجه به شرایط سنی‌اش ترجیح داد به ادامه حضورش در فوتبال اروپا ادامه دهد و با حضور در تیمی اروپایی شانس مسلم قرار گرفتن در دروازه ایران در جام جهانی باشد اما بدشانسی همانند چند وقت اخیر دامن او را گرفت تا تنها امیدش به بعد از این رقابت‌ها و رقابتی دوباره با دیگر مدعیان شماره یک باشد.