بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نیجریه 1 - تونس 0 (جام ملت های آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سند تمام عنوان ها به نام دختران ایران (عکس)
شنبه, 22 اردیبهشت 1397 ساعت 21:51
سند تمام عنوان ها به نام دختران ایران (عکس)
بانوان فوتبالیست کشورمان علاوه بر قهرمانی، عناوین مهم جام ملت های آسیا را نیز از آن خود کردند.

به گزارش "توپ 90"، دبل قهرمانی تمام آن چیزی نبود که شاگردان مظفر به مردم ایران هدیه دادند. عملکردشان به قدری از هر لحاظ خوب بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا عناوین مهم را به آن ها بدهد.

 

فرشته کریمی بانوی شماره 7 فوتسال ایران، همچون دوره قبل عنوان بهترین بازیکن را با شایستگی به دست آورد تا بار دیگر به تنهایی در قله فوتبال آسیا بایستد. این عنوان در حالی تکرار شد که بازیکنان بسیار خوبی در تیم ملی ایران کاندیدای آن بودند و در دیگر تیم ها نیز بهترین های آسیا و جهان حضور داشتند.

عنوان آقای گلی نیز به طور مشترک به 2 ایرانی و یک ژاپنی رسید. فاطمه اعتدادی پیش از بازی 9 گله بود اما هت تریک سارا شیربیگی و تک گل آنا آشیمیرو سبب شد تا سه نفر مشترکا خانم گل مسابقات شوند؛ آن هم در شرایطی که تیم ملی ایران یک بازی کمتر از ژاپنی ها انجام داد.

کاپ اخلاق نیز در پایان مسابقات به کاپیتان و در واقع به تیم ملی ایران تقدیم شد تا جشن قهرمانی با شیرینی هرچه بیشتر به دست بیاید.

بانوان ایرانی با وجود تمام محدودیت ها قهرمانی در آسیا را تکرار کردند و همراه شدن این عنوان، با جایزه های مهم مسابقات سبب خوشحالی بیشتر مردم و البته بالا رفتن انتظارات آن ها شده است. حالا ایرانی ها از دختران فوتسالیست انتظار کسب عناوین جهانی را دارند و با توجه به شایستگی بانوان، این امر دور از انتظار و غیر ممکن نیست.