بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اوئسکا 0 - اتلتیکومادرید 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

غرب آسیایی ها شانس اول آقای گلی
پنجشنبه, 20 اردیبهشت 1397 ساعت 13:17
غرب آسیایی ها شانس اول آقای گلی
سه بازیکن از تیم های منطقه غرب در صدر جدول گلزنان قرار دارند و شانسشان برای کسب عنوان آقای گلی بسیار بالاست.

به گزارش "توپ 90"، دور رفت مرحله یک هشتم نهایی در حالی به پایان رسید که یوسف العربی ستاره تیم الدوحیل موفق به گلزنی شد و به صدر جدول گلزنان رسید تا در کنار بغداد بونجاح، آقای گل لیگ قهرمانان باشد.

هم اکنون دو ستاره آفریقایی تیم های السد و الدوحیل قطر در صدر جدول گلزنان هستند و پس از آن ها نیز مارکوس برگ سوئدی از العین حضور دارد. غیبت معنا دار مهاجمان آسیایی در صدر این لیست جالب به نظر می رسد و بهترین گلزن آسیایی تا اینجای کار، علی مبخوت مهاجم اماراتی تیم الجزیره است. او این هفته یک گل به پرسپولیس زد و برای بقا در این لیست، ملزم به ارائه نمایشی استثنایی در ورزشگاه آزادی می باشد.

اما دیگر نکته جالب، غیبت مهاجمانی از تیم های شرق آسیا در بین بهترین ها است. بهترین گلزن تیم های شرق، دژان دامیانوویچ، ریکاردو گولت و کیم شین ووک هستند که در تیم های چینی و کره ای توپ می زنند.

ادامه این روند، احتمالا بازیکنی از غرب آسیا را همچون فصل گذشته آقای گل خواهد کرد. تیم های یوسف العربی و بغداد بونجاح احتمالا در مرحله یک چهارم نهایی نیز حضور دارند و این دو می توانند رکوردشان را بهتر و بهتر کنند.

فصل گذشته عمر خریبین آقای گل این مسابقات شد اما این در حالی بود که الهلال تا فینال این رقابت ها پیش رفت.

برترین گلزن ایرانی، مهدی طارمی با 5 گل است اما باتوجه به حذف الغرافه، این احتمال وجود دارد که علیپور با 4 گل بتواند از این بازیکن عبور کند.