بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 26 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی پاری‌سن‌ژرمن 3 - موناکو 1 (هتریک‌امباپه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نقد داوری بازی ذوب‌آهن- استقلال
سه شنبه, 18 اردیبهشت 1397 ساعت 21:53
نقد داوری بازی ذوب‌آهن- استقلال
کارشناس داوری فوتبال ایران معتقد است داور ژاپنی قضاوت خوبی در دیدار آسیایی ذوب‌آهن و استقلال داشت.

به گزارش "توپ 90"، سعید مظفری‌زاده در نقد کارشناسی بازی امروز تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که با برتری یک بر صفر ذوبی‌ها همراه بود، عنوان کرد:

* لیدا، داور ژاپنی در دقیقه 22 تکل بی‌ملاحظه داریوش شجاعیان را به درستی با کارت زرد جریمه کرد.


* این داور ژاپنی سعی کرد با تذکرهای مداوم کمتر از کارت زرد خود برای برخورد با اعتراض بازیکنان دو تیم استفاده کند و واکنش نشان دهد که این عدم سخت‌گیری وی موجب اعتراض بیشتر بازیکنان به او شد و در نیمه اول نیز بارها شاهد این اتفاق بودیم.


* داور ژاپنی در دقیقه 52 که یک خطای آشکار و گرفتن بازیکن استقلال و موقعیت این تیم بود، به درستی مدافع ذوب‌آهن(نژادمهدی) را با کارت زرد جریمه کرد.


* در دقیقه 88 برخورد غیر ورزشی نژادمهدی و فرشید اسماعیلی در دیوار دفاعی استقلال موجب شد به درستی کارت زرد دوم را به نژادمهدی نشان دهد و او را از زمین مسابقه اخراج کند.


* در دقیقه 2+90 ضربه سر ولسیانی، در حالی که روزبه چشمی با دستانی باز شده برای دفع توپ پریده بود، توپ به دستان او برخورد کرد و داور به درستی این صحنه را اعلام پنالتی کرد.


* در مجموع داور ژاپنی علی رغم کم‌تجربگی، قضاوت خوب و قابل قبولی داشت و با وجود پُر برخورد بودن بازی، توانست قضاوت و کنترل خوبی داشته باشد.