بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 29 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر 0 - ساسولو 0 (گزارش اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

حاجی صفی: باید کریم را آقای گل کنیم
سه شنبه, 11 اردیبهشت 1397 ساعت 18:52
حاجی صفی: باید کریم را آقای گل کنیم
یک پاس گل شسته و رفته از احسان حاجی صفی کافی بود تا کریم انصاری‌فرد دروازه پانایتولیکوس را باز کند. 

به گزارش توپ 90 و به نقل از ایران ورزشی ، این پاس گل از دوست و هم‌تیمی قدیمی کمک مهمی برای انصاری‌فرد بود تا در کورس رقابت با پریوویچ باقی بماند و برای تصاحب کفش طلا چشم به بازی سی و چهارم داشته باشد. حاجی صفی پس از یک نمایش درخشان، آن هم جلوی چشمان کارلوس کی‌روش به سوال‌های ایران ورزشی پاسخ می‌دهد. سوال‌هایی درباره المپیاکوس و تیم ملی. او که شاید در جام جهانی یکصدمین بازی ملی خود را انجام بدهد، بی اعتنا به این آمار فقط به موفقیت در روسیه فکر می کند. برای حاجی صفی، کیفیت مهمتر از کمیت است و او در صحبت‌های خود به این مسئله تاکید دارد.


بازی در ترکیب ثابت، یک پاس گل زیبا و چندین نفوذ فوق‌العاده ماحصل کار تو مقابل پانایتولیکوس بود. از این بازی صحبت کن و توضیح بده که چگونه یک برد پرگل به دست آوردید؟
 واقعا خوب بازی کردیم و از همان ابتدا با حرکات هماهنگ حریف را تحت تاثیر قرار دادیم. پانایتولیکوس در میانه‌های جدول قرار دارد و تیم ضعیفی هم نیست اما ما یکی از بهترین بازی‌های فصل‌مان را انجام دادیم و 4 گل زدیم و البته چندین موقعیت هم از دست دادیم. قطعا اگر دقت می‌کردیم پانایتولیکوس را با گل‌های بیشتری شکست می‌دادیم.


خودت هم یک پاس گل به انصاری فرد دادی. یک لقمه حاضر و آماده که او هم قدرش را دانست. می‌دانی این چندمین پاس گل تو به کریم بود؟
 قبلی‌ها را یادم نیست. فقط آخری را فراموش نکرده‌ام که برای همین بازی بود. مقابل پانایتولیکوس و در هفته بیست و نهم لیگ یونان (می‌خندد ).


البته با همین پاس به انصاری‌فرد هم کمک کردی تا گل بزند و همچنان مدعی جدی کسب عنوان آقای گلی باشد.
 بازی قبل می‌توانستم یک موقعیت خوب برای کریم بسازم اما کم دقتی من و اشتباه در هدف‌گیری باعث شد نتوانم به او برای گل زدن کمک کنم. به همین دلیل دنبال موقعیتی می‌گشتم تا جبران کنم و خدا را شکر همین اتفاق هم افتاد. دوست داشتم بیشتر از یک پاس گل برای کریم مهیا کنم اما نشد.


انصاری‌فرد آقای گل می‌شود یا پریوویچ؟ پیش‌بینی می‌کنی؟
 سعی من و تمام هم‌تیمی‌هایم این است که انصاری‌فرد آقای گل شود. در بازی آخر هر چه توپ نصیب‌مان شد برای کریم می‌فرستیم تا گل بزند و کفش طلا را تصاحب کند. او بخصوص در ابتدای فصل سختی‌های بسیاری کشید و به نظر من لیاقتش را دارد که آقای گل شود. امیدوارم بازی بعد گل‌های بیشتری بزند و از پریوویچ سبقت بگیرد. آقای گلی کریم نه تنها برای خودش بلکه برای من و همه ایرانی‌ها باعث افتخار است.


در این بازی جدا از تلاش برای گلزنی انصاری‌فرد، حضور کارلوس کی‌روش هم به شما انگیزه داد. اینطور نیست؟
 صد در صد. کی‌روش به ورزشگاه آمده بود و بازی ما را کامل تماشا کرد. روز قبل هم ما او را دیده بودیم و البته گفت که به ورزشگاه می‌آید. حضور او به ما انگیزه داد تا بازی بهتری به نمایش بگذاریم. هم کریم و هم من، می‌خواستیم بازی قابل قبولی انجام دهیم. امیدوارم کی‌روش از بازی ما راضی باشد.


در یک صحنه روی پلاکاردهای کنار زمین رفتی و عکاس‌ها هم این عکس را شکار کردند. آنجا چکار می‌کردی؟
 یکی از بازیکنان پاس داد و من هم خواستم به توپ برسم چون سرعتم زیاد بود نتوانستم خود را کنترل کنم. همین مساله باعث شد روی پلاکاردها بروم و عکاس‌ها هم که آماده عکاسی بودند.


المپیاکوس فصل موفقی را سپری نکرد و نتایج دور از انتظاری را کسب کرد. بعد از 8 عنوان قهرمانی چه اتفاقی رخ داد که سوم شدید؟
 ما تیم فوق‌العاده‌ای داریم و به راحتی می‌توانستیم قهرمان شویم ولی خب در برخی از بازی‌ها امتیازهای بدی را از دست دادیم و در نهایت از کورس قهرمانی خارج شدیم. الان هم عنوان سومی ما قطعی شده اما چه سود که قهرمانی را از دست داده‌ایم.


برای فصل بعد چه برنامه‌ای داری؟ در المپیاکوس می‌مانی؟
 من 2 فصل دیگر با المپیاکوس قرارداد دارم و فعلا بازیکن این تیم هستم.


می‌دانی چند بازی ملی انجام داده‌ای؟
 دقیق نمی‌دانم اما فکر می‌کنم حدود 90 بازی.برای من کیفیت بازی‌هایی که برای تیم ملی انجام می‌دهم مهم است و البته موفقیت‌های تیمی که به دست می‌آوریم. به باشگاه 100 تایی‌ها و اینکه قبل یا بعد از جام جهانی به آن می‌رسم هرگز فکر نکرده‌ام. تا زمانی که آماده و سرحال باشم و بتوانم بازی‌های موثری انجام دهم در خدمت تیم ملی خواهم بود.