بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 5 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی استقلال خوزستان 1 - نساجی مازندران 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

معرفی آچار فرانسه‌های کی‌روش در روسیه
سه شنبه, 11 اردیبهشت 1397 ساعت 13:05
معرفی آچار فرانسه‌های کی‌روش در روسیه
کمتر از 45 روز تا سوت آغاز بزرگ ترین تورنمنت فوتبال دنیا در روسیه باقی مانده به همین خاطر رسانه های معتبر و پرمخاطب هر روز بیشتر به شرایط تیم های حاضر می پردازند.

به گزارش "توپ 90"، یکی از این رسانه ها سایت معتبر La Hora بود که امروز در گزارش های متوالی خود پیرامون تیم های حاضر در روسیه به تیم ملی ایران پرداخت و در این گزارش اقدام به معرفی ابزارهای مهم کارلوس کی روش در راه رسیدن به آرزوی بزرگ طرفداران این تیم برای چشیدن طعم حضور در جمع 16 تیم برتر دنیا پرداخت.


در ابتدای گزارش این سایت آمده است:«پس از عملکرد بی عیب و نقص در رقابت های انتخابی جام جهانی که همراه با رکوردهای شکست ناپذیری و کمترین گل خورده بود حالا ایران در صدد رسیدن به افتخاری بزرگ تر است تا برای اولین بار حضور در مرحله دوم را امتحان کند. آرزویی که با قرارگرفتن در گروه B کمی امیدها نسبت به آن کاهش یافت؛ چون باید با پرتغال قهرمان اروپا و اسپانیا قهرمان جام جهانی 2010 و یکی از اصلی ترین مدعیان این دور مصاف داشته باشند».


نویسنده La Hora در ادامه به کارلوس کی روش پرداخت و نوشت:« بعد از جام جهانی قبلی در برزیل کی روش تیمش را با سیر تکاملی مناسبی به قدرت اول آسیا تبدیل کرد اما مشکلات این مربی با فدراسیون فوتبال ایران همچنان پا برجا ماند تا جایی که او چندی پیش به آنها پیرامون برنامه های آماده سازی هشدار داد و اخطار داد که برای رسیدن به آرزوهای بزرگ باید کارهای بزرگی هم انجام شود. گویا ناراحتی او به این خاطر بود که عربستان برای آماده سازی به مصاف آلمان و ایتالیا می رود اما ایران مقابل ازبکستان و لتونی مبارزه می کند».


بخش دیگر گزارش La Hora اختصاص به معرفی آچارفرانسه های مربی پرتغالی در روسیه داشت که در زیر این بازیکنان کلیدی این گونه معرفی شدند:


* درون دروازه ایران علیرضا بیرانوند قرار دارد، گلری با 1.95 سانتی متر قد که توانایی های زیادی دارد از جمله پرتاب توپ های بلند با دستانش که می تواند زمینه ضدحملات خطرناکی شود.


*خط دفاع چهار نفره ایران با سیدجلال حسینی دژ 36 ساله و باتجربه حضور در جام جهانی قبلی رهبری می شود اما این خط، مدافعان جوان تری نیز همچون روزبه چشمی و پورعلی گنجی را دارد. در کناره ها نیز شانس میلاد محمدی و رامین رضائیان برای حضور در ترکیب ثابت بیشتر از همه است.


*قلب تپنده ایران را نفراتی همچون احسان حاج صفی، مسعود شجاعی و اشکان دژاگه تشکیل می دهند که هر کدام تجربه جام جهانی و بازی در اروپا را دارند. سامان قدوس جدیدترین پدیده ایران است که با 24 سال سن همه را امیدوار کرده تا نمایش درخشانی داشته باشد؛ به خصوص بعد از این که سال قبل ملیت ایرانی را به ملیت سوئدی ترجیح داد.


*خط آتش ایران این روزها در سلطه علیرضا جهانبخش ستاره آلکمار در آردیویسه هلند است گرچه نباید از سردار آزمون بعد از 5 سال حضور در لیگ روسیه و بازی در روبین کازان و روستوف به سادگی گذشت. کریم انصاری فرد و مهدی طارمی هم دو مهاجم دیگری خواهند بود که عصای دست کی روش در خط حمله محسوب می شوند.