بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی جوانان استقلال 2 - جوانان پرسپولیس 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تیام ستاره‌ای فراتر از استاندارد لیگ ایران
شنبه, 08 اردیبهشت 1397 ساعت 13:59
تیام ستاره‌ای فراتر از استاندارد لیگ ایران
مهاجم استقلال از روزی که با این تیم قرارداد امضا کرده است موفق شده ماشین گلزنی این تیم را روشن کند.

به گزارش "توپ 90"، شفر روزی که به استقلال آمد با تیمی روبرو شد که تحت تاثیر مشکلات روحی و البته فنی موقعیت ها را یکی پس از دیگری خراب می کرد و آمار ناامید کننده 2 گل در 7 بازی در تیم تحت هدایت منصوریان تردیدی به وجود نیاورد که این تیم نیاز به جذب یک مهاجم گلزن دارد.


شفر از همان روزی که به استقلال آمد ضمن حمایت از بازیکنان فعلی بارها از مشکلات گلزنی تیمش صحبت کرد و البته نیاز به جذب یک مهاجم خارجی را بارها به زبان آورد.


نقل و انتقالات زمستانی آغاز شد و شفر جدی تر از همیشه پیگیر جذب مهاجم خارجی بود اما گزینه های مورد نظر او یکی پس از دیگری به دلیل آنچه ناامنی در ایران خوانده بودند از حضور در استقلال عذرخواهی کردند اما روز آخر نقل و انتقالات اتفاقی افتاد که معادلات این تیم به طور کلی تغییر کرد.


مدیران استقلال بعد از این که از جذب مهاجم خارجی با قیمت پایین ناامید شدند، ناچار به خرید بازیکنی گران قیمت شدند که فصل قبل در امپولی بازی می کرد و تنها مشکلش این بود که نیم فصل بدون بازی مانده بود و از شرایط مسابقه به دور بود.


مامه تیام با قراردادی سنگین به استقلال آمد و با وجود اینکه او حتی یک جلسه هم با استقلال تمرین نکرده بود، در بازی با سپیدرود 8 دقیقه فرصت بازی کردن پیدا کرد که البته همان یک بازی کافی بود تا آبی ها به حضور یک مهاجم شش دانگ در تیمشان امیدوار شوند.


مامه تیام از زمانی که به استقلال آمده برابر سپیدرود  8 دقیقه، مقابل فولاد 90 دقیقه، پرسپولیس 90 دقیقه، گسترش فولاد 29 دقیقه، پیکان 90 دقیقه و سپاهان 90 دقیقه به میدان رفته است که در این بین موفق به زدن 4 گل شده است، یعنی به طور مانگین هر 99.25 دقیقه برای استقلال یک گل زده است که آمار فوق العاده ای است.


اما تیام در لیگ قهرمانان آمارش بسیار بهتر است جایی که در بازی رفت برابر الریان 40 دقیقه، در بازی رفت برابر الهلال 77 دقیقه، در بازی رفت برابر العین 90 دقیقه، در بازی برگشت برابر العین 61 دقیقه و در بازی برگشت برابر الهلال 89 دقیقه برای استقلال بازی کرده است و موفق شده 4 گل بزند، یعنی به طور میانگین هر 89.25 دقیقه یک گل برای تیمش زده است.


تیام در مجموع لیگ و لیگ قهرمانان آسیا 8 گل برای استقلال زده است و به طور میانگین هر 94.25 دقیقه یگ گل برای تیمش به ثمر رسانده است که این یک آمار در کلاس بین المللی برای یک مهاجم محسوب می شود.


آنچه مسلم است آماری که تیام در نیم فصل در استقلال به ثبت رسانده است آماری بالاتر از استاندارد لیگ ایران است و حالا می توان کاملا به شفر حق داد که چرا در اوایل حضورش در ایران اینقدر روی جذب یک بازیکن با کیفیت خارجی اصرار داشت.


عکس ها: رضا سعیدی پور