بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دوستانه پاری سن ژرمن 1 - نورمبرگ 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

علیپور و مسلمان بهترین گلزن و گلساز لیگ برتر فوتبال
جمعه, 07 اردیبهشت 1397 ساعت 21:04
علیپور و مسلمان بهترین گلزن و گلساز لیگ برتر فوتبال
«علی علیپور» مهاجم و «محسن مسلمان» هافبک تیم فوتبال پرسپولیس، عنوان بهترین گلزن و بهترین گلساز هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال را از آن خود کردند.

به گزارش توپ 90 ،  علیپور با وجود اینکه در آخرین مسابقه لیگ برتر به دلیل مصدومیت به میدان نرفت، با 19 گل و با فاصله زیاد نسبت به دیگر گلزنان باشگاه های ایران، عنوان آقای گلی مسابقات را از آن خود کرد.

«مرتضی تبریزی» از ذوب آهن با 13 گل و «لوسیانو پریرا» از صنعت نفت آبادان با 12 گل، دومین و سومین گلزنان برتر این فصل شدند.


علیپور با 19 گلی که در این فصل به ثمر رساند، بهترین گلزن پرسپولیس در یک فصل از 17 دوره لیگ برتر شد.

 

 


پیش از این «علی دایی» با 16 گل در فصل 83-82، «محسن خلیلی» (مشترک با هادی اصغری از راه آهن) با 18 گل در فصل 87-86 و «مهدی طارمی» با 16 و 18 گل در فصل های 95-94 و 96-95، با پیراهن پرسپولیس عنوان آقای گلی لیگ برتر را به دست آورده بودند.


پرسپولیس با پنج آقای گلی در 17 دوره لیگ برتر، بیشتر از هر تیم دیگری این عنوان را کسب کرده است.


«محسن مسلمان» هافبک پرسپولیس هم با وجود اینکه در بخش زیادی از نیم فصل دوم لیگ برتر فرصت حضور در میدان را پیدا نکرد، در آخرین مسابقه فصل تعداد پاس گل های خود را به 10 رساند و بهترین گلساز این فصل از مسابقات لقب گرفت.


«علی قلی زاده» از سایپا و «وحید امیری» از پرسپولیس نیز هر کدام با هفت پاس گل، در رده دوم بهترین پاسور گل مسابقات ایستادند.