بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 31 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

حرف آخر درباره جدایی ترابی و قلی‌زاده
جمعه, 07 اردیبهشت 1397 ساعت 00:54
حرف آخر درباره جدایی ترابی و قلی‌زاده
سرمربی تیم فوتبال سایپا درنشست خبری امروز حرف های مهمی در خصوص دو ستاره این روزهای تیمش زد.

به گزارش "توپ 90"، رقابت های لیگ برتر هفدهم به خط پایان نزدیک شده و با برگزاری هشت دیدار هفته آخر، فردا شب این دوره از لیگ نیز رسما به پایان می رسد.

پایان لیگ البته هیچوقت به منزله فروکش کردن جذابیت های فوتبال نیست چون دقیقا مقارن با آغاز جدی فعالیت تیم ها در نقل و انتقالات و شروع مذاکرات با بازیکنان و مربیان مختلف است.

در این دوره از رقابت های لیگ برتر، دو نفر از بازیکنانی که در کانون توجه اهالی فوتبال و مربیان بودند، وینگرهای جوان و توانای تیم سایپا هستند. مهدی ترابی، هافبک ملی پوش سایپا که چندسالی است توجهات را به خود جلب کرده، امسال پخته تر و موثر تر از همیشه در این تیم ایفای نقش کرد و بدون تردید یکی از بهترین بازیکنان لیگ بوده است. 9 گل زده و 5 پاس گل، نمود این اثرگذاری شماره 9 سایپا در قالب اعداد و آمار است.

در کنار ترابی اما یک ستاره جدید ظهور کرده است. علی قلی زاده، بازیکن جوانی که سال های قبل هم کم و بیش حرکات تکنیکی و گلهای زیبا از او می دیدیم، امسال با پیشرفتی چشمگیر، به یکی از درخشان ترین جوانان لیگ تبدیل شده و حتی اخیرا کارلوس کی روش را نیز وادار کرد تا او را به تیم ملی دعوت کند. قلی زاده هم با زدن 6 گل و ارسال 7 پاس گل، درخشش خاصی در سایپای علی دایی داشته و زیر نظر این مربی گام های بلندی برداشته است.

حالا در سالی که تیم قهرمان لیگ احتمالا از جذب بازیکنان جدید محروم است، زمزمه های نقل و انتقالاتی حاکی از وجود پیشنهادهای مختلف برای این دو ستاره سایپا است. از استقلال به عنوان اصلی ترین مشتری داخلی قلی زاده یاد می شود و ترابی هم مشتری های زیادی در داخل و خارج کشور دارد. البته تفاوتی در قراردادهای این دو وجود دارد؛ ترابی با توجه به قراردادی که سال قبل با سایپا بست، پس از لیگ هفدهم هم هنوز بازیکن این تیم به شمار می آید اما قلی زاده با انجام آخرین دیدار مقابل پیکان، دیگر قراردادی با نارنجی پوشان ندارد.

امروز هم علی دایی در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش مقابل پیکان با سوالی در خصوص این دو وینگر تکنیکی مواجه شد. پاسخ دایی به موضوع ماندن یا رفتن آنها جالب بود. سرمربی تیم سایپا در این باره گفت: قلی زاده قراردادش با ما تمام می شود ولی در صورت ماندن در ایران، برای سایپا بازی می کند. ترابی هم که با ما قرارداد دارد و ماندنی است. دایی در ادامه اما به نکته ای اشاره کرد که شاید مشتریان این دو نفر را کماکان امیدوار نگه دارد. او گفت: این را بدانید که کادر فنی ما فقط بسته به یکی دو نفر نیست و خیلی افراد در مجموعه سایپا زحمت می کشند. اگر هر بازیکنی از این تیم برود، یک نفر بهتر از او را می آوریم.

حالا با این حرف ها که شاید بتوان آن را چراغ سبز قلمداد کرد، شایعات و بحث های نقل و انتقالاتی پیرامون ترابی و قلی زاده بیشتر از قبل خواهد شد و باید دید سرنوشت فوتبالی آنها در فصل آینده چطور رقم می خورد.