بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نیجریه 1 - تونس 0 (جام ملت های آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دین‌محمدی: جنجال و حاشیه لیگ دسته اول را آزار می‌دهد
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1397 ساعت 11:21
دین‌محمدی: جنجال و حاشیه لیگ دسته اول را آزار می‌دهد
سرمربی شهرداری بعد از موفقیت در حفظ این تیم در لیگ دسته اول و فرار از سقوط مدعی شد این رقابت ها کیفیت خود را به خاطر جنجال ها و حواشی رایج از دست داده است.

به گزارش "توپ 90"، سیروس دین محمدی ستاره سال های نه چندان دور استقلال و تیم ملی در میانه های راه هدایت شهرداری تبریز را برعهده گرفت تا این تیم را در شرایطی که در انتهای جدول یکی از کاندیداهای سقوط بود، نجات دهد. ریسکی که جواب داد تا این مربی جوان بعد از حفظ راه آهن در فصل گذشته این بار شهرداری را نیز از سقوط نجات دهد. با سیروس دین محمدی گفتگویی انجام دادیم که این مربی هم حاشیه های موجود در لیگ دسته اول را تایید کرد.

 

  • از سقوط راه آهن دلم گرفت


خدا را شکر توانستم در ماموریتی که روی دوش من قرار گرفته بود، موفق شوم.شهرداری در شرایطی به من پیشنهاد شد که در انتهای جدول اصلا شرایط خوبی نداشت اما با وجود تمام مخالفت هایی که با تصمیم برای آمدن به این تیم شاهد بودم گفتم می روم و زحمت می کشم تا این تیم را حفظ کنم درست مثل کاری که پارسال در راه آهن انجام دادم. البته اعتراف می کنم از شرایط امسال راه آهن خیلی دلم گرفت چون حیف بود چنین باشگاهی در تهران با عاقبتی همچون سقوط به دسته دوم روبرو شود.

 

  • بچه های تیم فعل خواستن را صرف کردند


خیلی سختی کشیدیم تا شهرداری تبریز در دسته اول بماند، سختی های که کمتر کسی از آنها مطلع شد. در ابتدا که آمدم به خودم گفتم می روم تبریز و تیم شهرم را به هر شکلی شده نجات می دهم که خدا هم کمک کرد تا این اتفاق رخ بدهد. باید بگویم بچه های شهرداری تبریز به معنای واقعی کلمه فعل خواستن را صرف کردند و نشان دادند اگر هدف و برنامه داشته باشی با پشتکار و تلاش به آن خواهی رسید.

 

  • اعتصاب ما را از هدف مان دور کرد


نیم فصل 9 نفر را گذاشتم کنار به این امید که بازیکنان جایگزین بگیرم اما مشکلات مالی و بودجه ای اجازه نداد و ما تنها چهار بازیکن جدید جذب کردیم که باید از آنها و سایر بچه های تیمم تشکر کنم که سنگ تمام گذاشتند تا تیم بماند. شاید باور نکنید در نیم فصل که همه تیم ها 10 روز در تعطیلات و هالیدی به سر می بردند ما صبح و بعدازظهر تمرین می کردیم به این امید که نتیجه بگیریم. روندمان خیلی خوب بود اما تغییرات مدیریتی اذیت مان کرد و تا زمانی که دکتر رحیمی شناخت کامل از تیم پیدا کنند ما کمی از برنامه های مان عقب افتادیم به خصوص بعد از اعتصاب که تیم ما را به چالش کشید.

 

  • از اول بودم شهرداری لیگ برتری می شد


مسلما اگر آن اعتصاب ها به خاطر مشکلات مالی پیش نمی آمد ما روندمان طوری بود که می توانستیم فصل را با عنوانی تک رقمی به پایان برسانیم اما اذیت شدیم و تنها به یکی از اهداف مان رسیدیم آن هم بقا در لیگ بود. شک نداشته باشید اگر من از اول فصل سرمربی شهرداری تبریز بودم الان سهمیه لیگ برتری این شهر سه تیم بود نه دو تیم چون می توانستیم لیگ برتری شویم.

 

  • منتظرم سیاست گذاری باشگاه مشخص شود


هنوز برای ماندن در تیم برای فصل آینده صحبتی نشده است. ما یک بازی دیگر پیش رو داریم و هدف مان این است که فصل را با برد به پایان برسانیم. بعد از آن باید بنشینیم و ببینیم سیاست گذاری باشگاه برای فصل آتی چیست؟ می خواهند لیگ برتری شوند یا در دسته اول فقط بمانند. پیشنهاداتی دارم که فعلا ترجیح می دهم   کمی صبور باشم تا بهترین تصمیم را بگیرم.

 

  • لیگ منظم و با برنامه ای بود


اعتراف می کنم کیفیت فنی رقابت های دسته اول تحت الشعاع حاشیه ها و جنجال ها قرار می گیرد. من خودم پنج بار محروم شدم چرا؟ چون مقابل داوری ها نمی توانستم سکوت کنم. داوری هایی که همگی با اشتباهات مرگبار توام بود اما باید یک تشکر ویژه داشته باشم از آقایان محمودزاده و فتاحی که برای اولین بار بود چنین لیگ منظم و با برنامه ای را برگزار کردند که همه چییز سر تایم خود برگزار شد.

 

  • ای کاش داوری ها یک گام جلوتر بود


داوری ها واقعا اذیت مان کرد، اعتقادم این است که داوری ها باید جلوتر از فوتبال مان باشد. اگر داوری ما یک قدم جلو باشد دیگر این حاشیه ها رقم نمی خورد که بخواهیم مدام راجع به حق خوری و زد بندهای پشت پرده حرف به میان بیاوریم و خودمان فوتبال مان را ناپاک جلوه بدهیم. تعارف که نداریم اگر سیروس دین محمدی اشتباه کرد و محروم شد اشکالی ندارد داوری که اشتباه کرده هم محروم شود چون این طوری  به خودش می آید تا جلوی اشتباهاتش را بگیرد.

 

  • برای نتیجه گرفتن نباید دست به هر کار غیراخلاقی زد

خیلی از اخباری حاشیه ای که این روزها پیرامون دسته اول شنیده می شود را ما مدت هاست از نزدیک می شنویم و می بینیم. این حاشیه ها همه برمی گردد به مدیریت باشگاه ها چون اگر مدیران و مربیان ما اجازه ورود افرادی که این کارها را می کنند ندهند، هیچ کسی جرات نمی کند بیاید به من یا مربیان سالم پیشنهاد کار غیر اخلاقی بدهد. من نوعی باید حواسم باشد که اجازه ندهم برای تیمم شائبه و مشکلی پیش بیاید نه این که برای نتیجه گرفتن دست به هر کار غیراخلاقی بزنم. خیلی شنیدم و تعجب می کنم از این کارها و آرزویم این است که فوتبال پاک داشته باشیم چون این فوتبال پاک است که در دنیا به آن بها داده می شود.