بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر - لوگانو (دوستانه باشگاهی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرسپولیس و جدال با تیم 44 ساله اماراتی (گزارش)
جمعه, 31 فروردین 1397 ساعت 17:26
پرسپولیس و جدال با تیم 44 ساله اماراتی (گزارش)
شاگردان برانکو ایوانکوویچ در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الجزیره امارات خواهند رفت.

به گزارش "توپ 90"، الجزیره از تیم هایی است که نمایندگان ایران در سال های اخیر مصاف های مختلفی با این تیم داشته اند و همین امسال نیز تراکتورسازی در دو دیدار به مصاف این تیم اماراتی رفت و با نتیجه 1-1 و صفر صفر آن ها را متوقف کرد.

حالا پرسپولیس جدال حساسی با این تیم خواهد داشت و از این رو نگاهی همه جانبه به این تیم داشته ایم:

* تیم 44 ساله با ورزشگاه 42 هزار نفری

الجزیره تیمی از شهر ابوظبی با 44 سال قدمت است. آن ها در 19 مارس 1974 در این شهر بزرگ امارات تاسیس شدند و در طول این سال ها یکی قدرت های لیگ این کشور محسوب می شد. الجزیره تاکنون 10 جام قهرمانی به دست آورده که 2 تا در لیگ برتر و باقی در دیگر مسابقات داخلی بوده اند.

* هنک تن کاته با سابقه حضور در بارسا و آژاکس

سرمربی این تیم هنک تن کاته معروف و 63 ساله است. او پیش تر دستیار رایکارد در بارسلونا بود اما کارنامه اش به همین خلاصه نمی شود. تین کاته در تیم های آژاکس، پاناتینایکوس، ام صلال، اسپارتا رتردام، ویتس و... سرمربیگری کرده و علاقه زیادی هم به سیستم 4.2.3.1 دارد و جزو مربیان بادانش شاغل در حوزه خلیج فارس است.

* دو برد در 10 بازی اخیر

تیم سفید و مشکی پوش اماراتی باوجود صعود به مرحله بعدی، حال و روز خوبی ندارد. آن ها در بازی اخیر مقابل الاهلی هم ناکام بودند و در 10 مسابقه پیشین تنها دو بار پیروز شده اند. این برد ها نیز مقابل حتا و الغرافه بوده اند و هر دو با درخشش علی مبخوت ستاره این تیم به دست آمده اند.

* فاصله 11 امتیازی با لیگ قهرمانان، 9 امتیاز تا سقوط

آن ها در این فصل عملکرد خوبی در لیگ امارات نداشته اند و در میانه های جدول دست و پا می زنند. الجزیره هم اکنون در رده هفتم جدول است و تا سهمیه پلی آف لیگ قهرمانان 11 امتیاز فاصله دارد و باتوجه به فاصله دو هفته ای تا پایان  رقابت ها شانسی برای رسیدن به این مهم ندارند. فاصله 9 امتیازی تا سقوط، نشانگر عملکرد ضعیف شاگردان هنک تن کاته است.

* ستاره هایی که رفتند، جایگزین هایی که جذب نشدند

در آخرین پنجره نقل و انتقالاتی الجزیره ستاره های زیادی را از دست داد. سردار رشیدف به لوکوموتیو تاشکند رفت، احمد خلیل راهی العین شد، احمد قیلانی قرضی از این تیم رفت و قرارداد لاسانا دیارا هم به اتمام رسید و در عوض جدایی این ستاره ها، تنها السعیدی جوان و عمانی به این تیم پیوست.

* ستاره های الجزیره را بشناسید

علی مبخوت، رومارینیو و علی خسیف ستاره های این تیم هستند. علی خسیف دروازبان و دو بازیکن دیگر مهاجمان الجزیره اند و در طول فصل هریک بیش از 10 گل زده اند. مبخوت در لیگ 11 و رومارینیو در لیگ 7 گل زده است.