بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 28 اسفند 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آلمان 1 - صربستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرسپولیس و بیرانوند رکوردار کلین شیت
جمعه, 31 فروردین 1397 ساعت 17:26
پرسپولیس و بیرانوند رکوردار کلین شیت
پرسپولیس با 17 و بیرانوند با 16 کلین شیت رکوردار کلین شیت تا پایان هفته بیست و هشتم در لیگ هفدهم هستند.  

به گزارش “توپ 90”، پرسپولیس با 13 گل خورده عنوان بهترین خط دفاعی لیگ هفدهم را تا پایان هفته بیست و هشتم در اختیار دارد. سرخپوشان در 17 بازی موفق به کلین شیت شده اند که علیرضا بیرانوند با 16 کلین شیت به همراه تیمش رکورددار این فصل به حساب می آیند. بیرانوند که در 25 بازی درون دروازه پرسپولیس ایستاده در مصاف با فولاد، نفت تهران (رفت و برگشت) گسترش فولاد، صنعت نفت (رفت و برگشت) استقلال، سایپا، پدیده (رفت و برگشت) پارس جنوبی جم، ذوب آهن، سپیدرود، تراکتورسازی، سیاه جامگان، سپاهان و استقلال خوزستان موفق به بسته نگه داشتن دروازه اش شده است. بوژیدار رادوشویچ گلر دوم پرسپولیس نیز در این فصل در سه بازی برای تیمش به میدان رفته که در تنها در بازی برگشت مقابل استقلال خوزستان موفق به کلین شیت شده است.


استقلال نیز در این فصل تاکنون 15 کلین شیت را تجربه کرده که از این تعداد 13 کلین شیت در زمان مربیگری شفر اتفاق افتاده است. سیدحسین حسینی با درخشش در استقلال توانست رکورد گل نخوردن های متوالی در کل ادوار لیگ برتر را به نام خود ثبت کند. او تا پایان هفته بیست و هشتم در 19 بازی برای استقلالی ها درون دروازه ایستاده و در 9 دیدار موفق به کلین شیت شده است. سیدمهدی رحمتی نیز در 9 بازی درون دروزاه آبی پوشان قرار گرفته و در 5 بازی مقابل استقلال خوزستان، تراکتورسازی، پدیده، پارس جنوبی و پرسپولیس کلین شیت کرده است.


پیکان که در این فصل با نتایج سینوسی خود شرایط عجیبی را تجربه کرده 12 دیدار را بدون گل خورده به پایان برده است. شاگردان جلالی لیگ هفدهم را با رحمان احمدی دروازه بان با تجربه خود آغاز کرد اما آقامعلم سورپرایز جالبی را رو کرده و سیدپیام نیازمند گلر جوان خود را جانشین احمدی نمود. نیازمند در این فصل 8 بازی مقابل سیاه جامگان، گسترش فولاد (رفت و برگشت) سپاهان (رفت و برگشت)  استقلال، تراکتورسازی و استقلال خوزستان موفق به کلین شیت شده است. احمدی نیز در مصاف با ذوب آهن، فولاد خوزستان و پرسپولیس در دور رفت و سپیدرود رشت در بازی برگشت توانسته دروزاه تیمش را بسته نگه دارد.


ذوب آهن و قلعه نوعی در این فصل در همه بازی خود محمدرشید مظاهری را به عنوان سنگربان اول درون دروازه قرار داده اند. این دروازه بان سوسنگردی در 11 بازی مقابل گسترش فولاد (رفت و برگشت) پیکان، استقلال خوزستان (رفت و برگشت) تراکتورسازی (رفت و برگشت) نفت تهران، سیاه جامگان، پارس جنوبی جم و سپیدرود رشت موفق به ثبت کلین شیت شده است. ضمن اینکه او با مهار 4 ضربه پنالتی، پنالتی گیرترین گلر لیگ هفدهم به شمار می رود.

استقلال خوزستان، پارس جنوبی جم و گسترش فولاد نیز هرکدام 9 کلین شیت داشته اند که شیخ ویسی، محسن فرزوان و فرناندو دخسوس در همه این دیدارها سنگربان اول تیمشان بوده اند. گزارش عملکرد گلرهای لیگ در جدول ذیل آمده است: