بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 2 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لوکوموتیو تاشکند 1 - الاتحاد عربستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

توضیحات بازیکن خونه به خونه درباره دوپینگ
جمعه, 31 فروردین 1397 ساعت 17:26
توضیحات بازیکن خونه به خونه درباره دوپینگ
محمد میری بازیکن خونه به خونه که تست دوپینگش مثبت اعلام شده، می گوید که مکملی که او مصرف کرده حاوی مواد ممنوعه بوده و او از محتوای آن مطلع نبوده است.

به گزارش "توپ 90"، روز گذشته نام 8 ورزشکار دوپینگی اعلام شد که در این میان نام یک بازیکن فوتبال به نام محمد میری که در عضویت تیم خونه به خونه مازندران قرار دارد، نیز وجود داشت. 


طبق حکم کمیته انضباطی این بازیکن به دلیل مصرف ماده ممنوعه متیل هگزان آمین به مدت شش ماه( از ۲۷ دی ماه ۹۶ تا ۲۶ تیرماه۹۷) محروم شده و این حکم از هفته های ابتدایی شروع نیم فصل دوم رقابت ها به او اعلام شده است.

در همین خصوص محمد میری بازیکن تیم خونه به خونه به "توپ 90" می گوید: « به من قبل از بازی صبا اعلام کردند که مواد ممنوعه داخل تستت پیدا شده و باید توضیح دهی. من هم به کمیته دوپینگ رفتم و همینجا یک بار دیگر تشکر می کنم که به من اجازه دادند از خودم دفاع کنم. معمولا محرومیت های کسانی که دوپینگ می کنند بین 2 تا 4 سال است، ولی مسئولان کمیته ضد دوپینگ توضیحاتم را شنیدند و مدارک را به آنها دادم، به من حق دادند و فهمیدند بی گناه هستم. بار دیگر تشکر می کنم که اجازه دادند از خودم دفاع کنم.

 

وی در اینباره توضیح می دهد: البته این مواد ممنوعه داخل مکملی بود که من استفاده می کردم. این مکمل برای ریکاوری بدن بود. حتی به دکتر تیم و داروخانه نشان دادم و برچسبی مبنی بر ممنوعه بودن نداشت. من هم مدارک را گرفتم و به کمیته دوپینگ دادم و خودشان فهمیدند که عمدی در کار نبوده است.
میری در مورد فشاری که طی این مدت تحمل کرده، ادامه داد: در این مدت خیلی فشارها را تحمل کردم. مردم پشت سر آدم هزارتا حرف می زنند. البته کسانی هم بودند که همه جوره پشت من بودند و امیدوارم روزی بتوانم زحمات آنها را جبران کنم.


هافبک تیم خونه به خونه در مورد شرایط این تیم در مسابقات لیگ یک که دو بازی تا خط پایان برای صعود پیش روی آنها است و همینطور فینال جام حذفی برابر استقلال نیز افزود: خدا را شکر شرایط تیم خوب است و همه چیز بستگی به خودمان دارد. اگر خودمان نتیجه بگیریم به سایر بازی ها کاری نداریم. تیم ما از لحاظ بازیکنی در این مدت خیلی ضرر کرده است و چند بازیکن خوب را نداریم. در فینال هم تیم خوبی داریم و انصافا بازی های خیلی خوبی انجام دادیم تا به این مرحله برسیم. ما گسترش را که 6 هفته پیاپی در لیگ برتر برده بود، بدون اینکه موقعیتی به آنها بدهیم، بردیم و می توانم بگویم که استقلال بازی راحتی پیش رو ندارد.