بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 29 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی هافن هایم 1 - بایرن مونیخ 3 (دبل گورتزکا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پیروزی دشوار چلسی در خانه برنلی
جمعه, 31 فروردین 1397 ساعت 09:59
پیروزی دشوار چلسی در خانه برنلی
چلسی در دیداری خارج از خانه مقابل برنلی به پیروزی 2-1 رسید و به کسب رتبه چهارم جدول این فصل لیگ برتر امیدوار شد.

به گزارش "توپ 90"، شاگردان آنتونیو کونته که در دیدار رفت با نتیجه 3-2 مغلوب برنلی شده بودند، امشب توانستند در ترف مور این تیم را شکست داده و به روند 5 پیروزی پیاپی این تیم پایان بدهند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه 6 چلسی اولین موقعیت جدی بازی را ایجاد کرد و الیویه ژیرو می توانست دروازه حریف را باز کند اما حضور به موقع جیمز تارکوفسکی، مانع از گلزنی او شد.

برتری چلسی ادامه پیدا کرد و این تیم در دقایق 9 و 11، دو موقعیت دیگر روی دروازه میزبان ایجاد کرد اما باز هم نتوانستند به گل برسند. اما تلاش آبی ها سرانجام در دقیقه 20 به ثمر نشست. حرکت خوب موزس از سمت راست و ارسال او به دهانه دروازه، بعد از برخورد به لانگ، وارد دروازه برنلی شد و چلسی 1-0 پیش افتاد.

بعد از این گل باز هم این بازیکنان چلسی بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند از موقعیت های شان استفاده کنند. در دقایق پایانی نیمه اول تیم میزبان تا اندازه ای پیش کشید اما تلاش آنها برای زدن گل تساوی هم ثمری نداشت و این نیمه با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را برنلی بهتر آغاز کرد اما این چلسی بود که می توانست در دقیقه 55 به گل برسد. روی اشتباه لاوتون، انگولو کانته با یک پاس خوب، موراتا را صاحب توپ کرد اما این ستاره اسپانیایی بعد از پشت سر گذاشتن مدافع حریف، نتوانست ضربه اش را وارد دروازه کند.

حملات چلسی ادامه پیدا کرد اما این برنلی بود که در دقیقه 64 به گل تساوی رسید. گودموندسون که پشت محوطه جریمه چلسی صاحب موقعیت شده بود، با یک شوت محکم که در بین راه به بارنز برخورد کرد، توانست حساب کار را 1-1 کند.

اما این نتیجه تنها 5 دقیقه پایدار بود و در دقیقه 69، چلسی بار دیگر پیش افتاد. ارسال امرسون از سمت چپ در محوطه جریمه برنلی به موزس رسید و او هم با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

بازیکنان میزبان می توانستند خیلی سریع بار دیگر به گل تساوی برسند اما ضربه سر سم ووکس را کورتوا در اختیار گرفت.

در دقایق پایانی تیم میهمان صاحب موقعیت های بیشتری شد اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با همان نتیجه 2-1 به سود چلسی به پایان رسید.