بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال پورتلند تریل بلیزرز - ایندیانا پیسرز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

در انتظار جنجالی ترین ال کلاسیکوی سال
سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 17:13
در انتظار جنجالی ترین ال کلاسیکوی سال
رئال و بارسا تا 45 روز دیگر در نوکمپ باید به مصاف هم بروند و مشخص نیست که سرنوشت قهرمانی لالیگا تا آن روز مشخص شده یا خیر.

به گزارش "توپ 90"، شکست اتلتیکو در زمین ویارئال و افزایش فاصله با آبی اناری ها به یازده امتیاز، سبب شده تا فرضیه قهرمانی زودهنگام بارسا حتی تا پیش از ال کلاسیکو قوت بگیرد.

بارسا 6 بازی تا ال کلاسیکو پیش رو دارد و اگر در همه آنها پیروز شود، به عنوان تیم قهرمان پای به ال کلاسیکو خواهد گذاشت و رئال طبق رسمی دیرینه باید در نوکمپ به افتخار تیم قهرمان، گارد افتخار تشکیل دهد. به این ترتیب بارسا می تواند از این حیث انتقام گارد افتخاری که 10 سال پیش در برنابئو تشکیل داده بود را بگیرد.

جالب اینکه در ال کلاسیکوی رفت نیز رئال به عنوان قهرمان جام جهانی باشگاه ها پای به میدان گذاشت ولی بارسلونا از تشکیل گارد افتخار خودداری کرد.

البته که کسب 6 برد متوالی کار ساده ای نخواهد بود. بارسا باید در زمین سویا و سلتا به میدان برود و از والنسیا و ویارئال نیز در نوکمپ پذیرایی خواهد کرد. به خصوص اینکه این بازی ها در ماه پرترافیک و شلوغ آوریل برگزار خواهد شد و احتمال لغزش بارسا وجود دارد.

در سوی مقابل، اتلتیکو، نزدیک ترین رقیب بارسا، در این مقطع فقط بازی دشوار با رئال در برنابئو را پیش رو دارد و دیگر بازی های این تیم ساده هستند.

یک احتمال دیگر این است که بارسا در شرایطی به ال کلاسیکو برسد که در صورت برتری برابر رئال، قهرمانی خود را مسجل کند. سناریویی جذاب برای بزرگترین بازی فوتبال اروپا. در این صورت رئال هم می تواند با شکست بارسا در نوکمپ، مانع قهرمانی زودهنگام این تیم شود.

تمام این احتمالا باعث می شود تا احتمالا جذاب ترین و شاید جنجالی ترین ال کلاسیکوی تمام سال های اخیر را در اواسط اردیبهشت ماه شاهد باشیم.