بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 22 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی پرسپولیس 3 - پارس‌جنوبی‌جم 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تیام الگوی خرید باشگاه های لیگ برتری
پنجشنبه, 17 اسفند 1396 ساعت 14:19
تیام الگوی خرید باشگاه های لیگ برتری
ماه ها صبوری و رویارویی با طلسم های ناامیدکننده در راه جذب مهاجم خارجی در نهایت با خرید هوشیارانه و مناسب جبران مافات شد تا حالا استقلالی ها به خرید جدید خود ببالند.

به گزارش "توپ 90"، سران باشگاه استقلال نزدیک به دو ماه برای خرید مهاجم خارجی مد نظر وینفرد شفر زمان صرف کردند و در این راه با طلسم ها و ناکامی های فراوانی روبرو شدند. اتفاقاتی که سرخوردگی زیادی برای طرفداران این تیم در پی داشت و باعث رقم خوردن انتقادات فراوانی نیز از مدیریت باشگاه شد که نتوانسته بود از نظر دیپلماسی و مذاکرات ورزشی بازیکن باب میل خود را راهی تهران کند.


چند بازیکن تا آستانه سفر به تهران پیش رفتند اما وقوع برخی اتفاقات غیر قابل پیش بینی و به اذعان سران باشگاه دخالت و شیطنت برخی واسطه ها بیشتر از قبل روی اعصاب طرفداران استقلال رفته بود؛ اما در این بین وینفرد شفر درست مثل همیشه با خونسردی و اطمینان از تصمیمات در آخرین گام مهره اصلی خود را رو کرد و با معرفی مامه بابا تیام به سران باشگاه زمینه ورود این مهاجم سنگالی را به تهران فراهم ساخت.


مهره ای که از همان روز اول بحث گران بودنش به سوژه ای اصلی تبدیل شد اما خیلی زود با عملکرد رویایی در خط حمله استقلال به چهره ای محبوب و دوست داشتنی در عرصه باشگاهی ایران بدل گردید تا جایی که دیگر کسی به گران بودن او اشاره ای نداشت. شاید به این خاطر که سال ها بود فوتبال ایران و باشگاه استقلال در انجام یک خرید بین المللی خوب و تاثیرگذار نمره قبولی نگرفته بود که با درخشش زودهنگام تیام این گونه ذوق زده تنها به تعریف و تمجید از او پرداخت.


سوای از تمام این مباحث اما درخشش تیام یک موضوع کلیدی در فوتبال به اصطلاح حرفه ای ایران را ثابت کرد آن هم این است که باشگاه های ما آن قدر پول دارند که ارزان و جنس بنجل نخرند و تنها باید بخواهند و فعل خواستن را صرف کنند! مامه بابا تیام حالا با این عملکرد درخشان و توانایی که از خود در عرصه رقابت های باشگاهی داخلی و آسیایی نشان داده به الگوی خریدهای تابستانی و زمستانی بدل شده و این کار را برای مدیران سخت تر می کند که از این پس به سراغ چنین بازیکنان باکیفیتی بروند.


نکته جالب در خصوص حضور مامه بابا تیام در استقلال به ارقامی است که در خصوص قرارداد او با آبی های پایتخت شنیده می شود، اعدادی که با توجه به توانایی و پتانسیل همین طور تاثیرگذاری که مهاجم سنگالی برای استقلالی ها داشته نمی تواند چندان سنگین تلقی شود. گفته می شود تیام برای نیم فصل دوم لیگ هفدهم همین طور لیگ قهرمانان آسیا رقمی در حدود 300 هزار دلار و برای سال بعد مبلغی در حدود 800 هزار دلار با باشگاه استقلال قرارداد بسته است که حتی صرف هزینه میلیون دلاری برای این بازیکن هم با این عملکرد جای گله و انتقاد نمی گذارد.