بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 22 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آ.ا.ک لارناکا 1 - بایرلورکوزن 5

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رئال مادرید – PSG؛ جنگ ستارگان منهای یک
سه شنبه, 15 اسفند 1396 ساعت 10:52
رئال مادرید – PSG؛ جنگ ستارگان منهای یک
بدون نیمار، پاری سن ژرمن کار بسیار دشواری برای حذف رئال مادرید خواهد داشت.

به گزارش "توپ 90"، با توجه به شکست 1-3 در دیدار رفت، پاری سن ژرمن کار سختی برای صعود دارد اما به هر حال زیدان نیز می داند شرایط در پاریس برای او و شاگردانش آسان نخواهد بود و جهنم بزرگی در انتظار آنهاست.

تا به حال تنها 33 درصد از تیم هایی که در بازی رفت 1-3 مغلوب حریف شده اند قادر به صعود بوده اند پس شاگردان اونای امری برای صعود نیاز به چیزی شبیه معجزه دارند. ما در ادامه، راه های صعود هر 2 تیم را بررسی خواهیم کرد؛

راه های صعود پاری سن ژرمن چیست؟

1-رونالدو را متوقف کنید؛ رئال را متوقف کرده اید!

 

در هفته های اخیر کریستیانو رونالدو عملکرد فوق العاده ای از خود ارائه داده و بی شک امشب هم امید اول کهکشانی ها برای به ثمر رساندن گلی سرنوشت ساز در خانه پاریسی ها خواهد بود.

در این روزها رئال مادرید بارها نشان داده وابستگی شدیدی به ستاره پرتغالی خود دارد و در دیدار برابر اسپانیول که او غایب بود و گرت بیل در پیشانی خط حمله قرار گرفت، شکست نتیجه کار تلاش شاگردان زیدان بود.

پس اگر اونای امری قصد دارد امشب تا دقیقه 90 به نتیجه امیدوار باشد، راه صعود، متوقف کردن رونالدو خواهد بود وگرنه اتفاقات تلخ دور رفت تکرار می شود.

2- ضعف بزرگ کهکشانی ها در دقایق پایانی

 

اگرچه تا سال قبل دقایق پایانی به راموس تایم و لحظات گلزنی رئال مادرید مشهور بود، اما امسال اوضاع برعکس شده و دروازه این تیم بارها در دقایق پایانی گشوده شده است.

در جریان شکست برابر اسپانیول، بتیس و ویارئال، گلهایی که منجر به باخت شد همگی بعد از دقیقه 85 وارد دروازه رئال مادرید شده و بی شک یکی از دلایل فاصله فراوان با بارسلونا در جدول لالیگا، عملکرد ضعیف در دقایق پایانی بوده است.

اگرچه پاری سن ژرمن نیز خاطرات خوبی در لیگ قهرمانان در دقایق پایانی خصوصا برابر بارسلونا در فصل قبل ندارد، اما این ضعف تیم زیدان می تواند آنها را تا دقیقه 90 امیدوار نگه دارد.

3- پرس شدید، بلای جان رئال مادرید

 

در دیدار برابر اسپانیول که منجر به شکست 0-1 رئال مادرید در لالیگا شد، رقیب کاتالانی تنها 38 درصد مالکیت را در اختیار داشت اما در نهایت موفق به کسب پیروزی شد.

اما کلید پیروزی اسپانیول، پرس شدید بازیکنان رئال مادرید و وادار کردن آنها به اشتباهات بزرگ بود. پاری سن ژرمن نیز اگر سودای صعود در سر دارد، باید در تمام طول دقیق 90 و با ستاره هایی چون امباپه و احتمالا دی ماریا در خط حمله و وراتی و رابیو در مرکز میدان، پرس را به حداکثر رسانده و بازیکنان حریف را وادار به اشتباه کند.

راه نتیجه گرفتن رئال مادرید برابر پاری سن ژرمن چیست؟

 

1- گلزنی در نیمه اول

 

بی شک اگر زیدان با رویکردی دفاعی و بدون تلاش برای تحت فشار گذاشتن حریف تیمش را روانه میدان کند، شب تلخی را در فرانسه سپری کرده و احتمال حذف تیمش افزایش خواهد یافت.

علیرغم غیبت نیمار، پاری سن ژرمن از خط حمله ویرانگری برخوردار است و دفاع صرف برابر آنها احتمالا نتیجه خوشایندی به همراه نخواهد داشت.

پس با رویکردی متعادل، اگر قوهای سپید بتوانند از اندک فرصت های احتمالی خود بهره برده و در دقایق ابتدایی یا نیمه اول به گل برسند، کار حریف چه از لحاظ نتیجه و چه از جنبه روحی بسیار دشوار شده و تیم زیدان در آستانه صعود قرار می گیرد.

2- نقش کلیدی مدافعان کناری

 

دنی کارواخال و مارسلو، دو مدافع سطح بالای رئال مادرید احتمالا امشب کار دشواری برابر ستاره های پاری سن ژرمن خواهند داشت.

با توجه به غیبت نیمار و کاهش فاکتور تکنیک در خط حمله حریف، احتمالا اونای امری تاکید زیادی بر روی حرکات از کنار کیلیان امباپه و آنخل دی ماریا خواهد داشت و این 2 ستاره به حدی آماده هستند که هر دفاعی را در اروپا تحت فشار قرار دهند.

پس رئال مادرید نیاز به تکرار نمایش درخشان مارسلو و کارواخال در فصل قبل لیگ قهرمانان دارد تا احتمال گل خوردن در پاریس برای این تیم به حداقل برسد.

3- کاهش فشار اولیه پاری سن ژرمن

 

همانگونه که در روزهای اخیر خوانده ایم، هواداران متعصب پاری سن ژرمن قصد دارند جهنم بزرگی را برای رئال مادرید آماده کرده و فشار را بر روی تیم مهمان به حداکثر برسانند.

در طول تاریخ لیگ قهرمانان معمولا بازگشت ها زمانی رخ داده که تیمی موفق به گلزنی در دقایق ابتدایی شده است پس شاید 20 دقیقه اول بازی، کلیدی ترین زمان مسابقه برای زیدان باشد.

اگرچه رئال مادرید در فصل جاری بارها طعم تلخ دریافت گل در دقایق پایانی را چشیده، اما اگر در دقایق ابتدایی دروازه خود را بسته نگه دارد، استرس بر حریف متمول چیره شده و واهمه حذف احتمالا باعث کاهش کیفیت پاری سن ژرمن خواهد شد.

منبع: دیلی میل

ترجمه: آریا فاطمی مقدم