بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کالیاری 0 - ناپولی 1 (گزارش اختصاصی آنتن)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

عموری یا جپاروف؛ جنگ مردهای سال آسیا
سه شنبه, 15 اسفند 1396 ساعت 10:51
عموری یا جپاروف؛ جنگ مردهای سال آسیا
یکی از حساس ترین بازی های روز سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امشب در ورزشگاه زیبای هزا بن زائد برگزار می شود جایی که العین و استقلال مقابل هم صف آرایی می کنند.

به گزارش "توپ 90"، گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا امشب شاهد یکی از حساس ترین د رعین حال جذاب ترین بازی های خود خواهد بود، جایی که دو تیم مدعی و سرشناس منطقه غرب با کوله باری از افتخارات و ادعا مقابل هم قرار می گیرند تا جدال فینال گونه ای را پشت سر بگذارند. جدالی که برای استقلالی ها جنبه انتقامی هم دارد چون آخرین دوئل آنها با بنفش های اماراتی با تراژدی بزرگی همراه بود تا یکی از سنگین ترین شکست های تاریخ این باشگاه در آسیا ثبت شود.


استقلال امشب به نسبت استقلالی که خردادماه مقابل العین گل باران و از آسیا حذف شد تغییرات بسیار زیادی داشته است، شاید به همین خاطر هم باشد که زوران مامیچ سرمربی کروات العین و دوست صمیمی برانک ایوانکوویچ در مصاحبه های خود با رسانه های اماراتی ادعا کرده وینفرد شفر در استقلال انقلاب تاکتیکی بزرگی ایجاد کرده است. آبی های پایتخت با پیرمرد آلمانی که برای العینی ها با توجه به سه فصل همکاری نزدیک چهره ای آشنا و تا حدودی محبوب قلمداد می شود، روزهای طلایی را سپری می کنند و با کوهی از انگیزه راهی العین شده اند تا هم انتقام بگیرند هم یکه تازی شان در گروه مرگ را تثبیت کنند.


جنگ العین با استقلال سوای از مچ اندازی تاکتیکی دوباره مربیان کروات با آلمانی بعد از دربی 86 پایتخت که جنبه های فنی بسیاری دارد از یک زاویه دیگر هم می تواند جذاب باشد آن هم جنگ مرد سال های آسیا در چند سال گذشته است که به عنوان قلب تپنده دو تیم در میانه میدان همه توپ ها به آنها ختم می شود تا رهبر و لیدر میانه میدان لقب بگیرند. دو مرد سال آسیا با سابقه ای درخشان و تکرار نشدنی در فوتبال قاره کهن که هر دو انگیزه های زیادی برای برنده شدن در این جنگ حیثیتی دارند.


عمر عبدالرحمان یا همان "عموری" در تمام این سال ها به عنوان پدیده فوتبال امارات نگاه ها را به خود معطوف کرده و در آخرین نبرد دو تیم در ننقش ستاره زمین هر کاری دلش خواست با مدافعان استقلال انجام داد تا زمینه برتری 6-1 را فراهم کند. مرد سال آسیا در 2016 که این روزها موضوع تمدید قراردادش با العین یکی از سوژه های جنجالی حاشیه خلیج فارس شده در نقش کاپیتان و رهبر العین امروز می تواند بار دیگر نقش تعیین کننده ای برای میزبان در ورزشگاه زیبای هزا بن زائد داشته باشد.


اما آن سوی میدان استقلال هم این بار یکی از مردان سال آسیا در گذشته نه چندان دور به مصاف رقیب سرشناس اماراتی خواهد رفت، مردی به نام سرورجپاروف با دوبار کسب این عنوان در سال های گذشته که در اوج گیری استقلال با وینفرد شفر نقش به سزایی داشته و حضورش در ترکیب آبی ها غنیمتی محسوب می شود. جپاروف که در برنامه های تاکتیکی وینفرد شفر مهره ای غیر قابل جایگزین نشان داده امشب در میانه میدان باید هنر خود را به نمایش بگذارد تا استقلالی متفاوت از استقلال چند ماه قبل در ورزشگاه خانگی العین رویت شود.


با در اختیارداشتن مردان سال آسیا در سال های اخیر همین طور مهره های کلیدی و سرشناس دیگر امشب زوران مامیچ و وینفرد شفر یکی از تاکتیکی ترین در عین حال زیرکانه ترین شطرنج های تمام دوران مربیگری خود را به معرض نمایش خواهند گذاشت تا برنده این جنگ بزرگ لقب بگیرند، جنگی که می تواند سرنوشت آتی آنها در گروه مرگ را به سمت و سویی دیگر بکشاند و همه شرایط را تغییر دهد که در این راه عموری و جپاروف می توانند نقش اول این فیلم اکشن باشند.