بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 24 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی پرسپولیس 3 - پارس‌جنوبی‌جم 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرسپولیسِ هواداران تیم خوبی بود؟
سه شنبه, 15 اسفند 1396 ساعت 10:49
پرسپولیسِ هواداران تیم خوبی بود؟
در اواسط نیمه دوم بازی با الوصل، برانکو از ترکیبی استفاده کرد که دلخواه هواداران پرسپولیس است.

به گزارش "توپ 90"، حضور همزمان کمال کامیابی نیا و احمد نوراللهی در پست هافبک دفاعی، استفاده از صادق محرمی در پست دفاع راست و همچنین به کارگیری محسن مسلمان در خط جلوترِ هافبک، رویای هواداران پرسپولیس بود که شب گذشته هرچند برای دقایقی اما عملی شد.  دقیقه 68 نعمتی با مسلمان تعویض شد، دقیقه 76 منشا به جای ماهینی آمد 3 دقیقه بعد نوراللهی جای فرشاد احمدزاده را گرفت تا ترکیب دلخواه هواداران در زمین مسابقه باشد.

اما پرسپولیس در این دقایق چه عملکرد داشت؟ سرخ ها از دقیقه 68 تا پایان مسابقه 3 شوت در چارچوب داشتند. درصد مالکیت آن ها در 15 دقیقه پایانی مسابقه نسبت به یک ربع قبلی 4 درصد کاهش داشت و همچنین برخلاف بقیه دقایق نیمه دوم، توپ بیشتر در نیمه زمین پرسپولیس قرار گرفت!

حال برسیم به مقایسه بازیکنان تعویضی با یکدیگر: مسلمان که به جای نعمتی به زمین آمد حدود 40 دقیقه فرصت کمتری نسبت به او داشت اما تعداد پاس و دقت پاس هایش از نعمتی بالاتر بود. مهندس پرسپولیسی ها یک پاس کلیدی هم داد؛ یعنی یکی کمتر از شماره 88.

منشا به جای ماهینی به زمین آمد و شاید بررسی آمار این دو بازیکن و قیاسشان با یکدیگر درست نباشد و به همین دلیل آمار منشا را با علیپور مقایسه می کنیم. منشا از سه شوتی که زد، یکی در چارچوب بود، پاس کلیدی و کنش دفاعی نداشت و درصد پاس صحیحش نیز عدد 33 را نشان می داد. اما علیپور باثبت آمار 86.7% پاس صحیح، شوت در چارچوبِ بیشتر، 1 پاس کلیدی و 7 کنش دفاعی، آمار بهتری را از خود نشان داد.

احمد نوراللهی دیگر تعویضی سرخ ها نسبت به هم پستی اش کامیابی نیا، پاس کلیدی بیشتری داشت و یک شوت هم روانه دروازه کرد. نوراللهی حدود یک درصد پاس صحیح بهتری داشت و این موضوع را می توان تا حدی به زمان بیشتر بازی کامیابی نیا نسبت داد.

همچنین باید گفت که تنها شوت به دروازه الوصل در یک سوم پایانی نیمه دوم بود.