بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 27 اسفند 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه تنیس نواک جوکوویچ - فدریکو دلبونیس (آزاد میامی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بشار رسن مهره همیشه تعویضی برانکو
یکشنبه, 13 اسفند 1396 ساعت 20:47
بشار رسن مهره همیشه تعویضی برانکو
بشار رسن در لیگ هفدهم در 14 بازی برای پرسپولیس به میدان رفته تا آمار 500 دقیقه بازی را از خود بر جای بگذارد.

به گزارش "توپ 90"، وقتی برانکو بشار رسن را برای بازی در پرسپولیس انتخاب کرد این تصور به وجود آمد بازیکن تکنیکی عراقی می تواند آلترناتیو مهرهایی همچون محسن مسلمان باشد. رسن با قابلیت های فنی بالا نظر مساعد برانکوی مشکل پسند را به خودش جلب کرد تا با تکیه بر قدرت حفظ توپ و تکنیک و هوش قابل توجهش عصای دست برانکو در میانه زمین باشد.


اما بشار برای پرسپولیسی ها خیلی هم خوش قدم نبود، او در اولین دیداری که در لیگ برتر به میدان رفت با شکست سرخپوشان همراه شد. در واقع هفته ششم و دیدار مقابل پیکان اولین تجربه رسن با پرسپولیس بود. او در دقیقه 58 این بازی وارد میدان شد اما نتوانست از شکست تیمش جلوگیری کند. او در سه دیدار دیگر مقابل سپاهان، صنعت نفت و استقلال خوزستان به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد و مقابل آبادانی ها موفق به دادن یک پاس گل شد. بشار در نیم فصل اول در سه بازی دیگر مقابل استقلال، سایپا و پدیده در ترکیب ثابت تیمش قرار گرفت ولی هیچگاه نتوانست 90 دقیقه دوام بیاورد.


در نیم فصل دوم نیز رسن در 5 دیدار مقابل فولاد، تراکتور، پیکان، سپاهان و صنعت نفت فرصت بازی پیدا کرد و در هر 5 بازی نیز به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد. اما هیچگاه موفق به گلزنی یا حتی دادن پاس گل نشد. اما در دو بازی آخر پرسپولیس در لیگ برتر مقابل استقلال خوزستان و دربی 86 رسن بار دیگر به ترکیب سرخپوشان راه یافت ولی بازهم نتوانست توقعات را برآورده کند و در نیمه دوم تعویض شد.


بشار رسن مجموعاً در لیگ هفدهم در 14 بازی برای پرسپولیس به میدان رفته که در 6 بازی در ترکیب اصلی حضور داشته و در 8 دیدار دیگر به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده است تا آمار 500 دقیقه بازی را از خود بر جای بگذارد. اما او هیچگاه در حد و اندازه های هافبک های دیگر تیمش مثل مسلمان، وحید امیری و حتی فرشاد احمدزاده که موفق به گلزنی و دادن پاس گل های متعدد شده اند، ظاهر نشده است. او بازیکن با کیفیتی است ولی به لحاظ آماری هنوز نتوانسته کارنامه قابل دفاعی از خودش برجای بگذارد. در واقع بشار آن کسی نیست که بتواند با کاریزمای خاص خودش نقش تعیین کننده ای در پرسپولیس داشته باشد.
بشار در لیگ قهرمانان آسیا و دیدار با نسف قارشی 5 دقیقه و بازی با السد 25 دقیقه فرصت بازی پیدا کرد ولی در این دو بازی هم نتوانست کار خاصی انجام دهد تا در کنار محسن ربیع خواه خنثی ترین هافبک تیمش لقب بگیرد.
با توجه به اصرار برانکو به نیمکت نشینی مسلمان، حالا باید دید در مصاف با الوصل بازهم رسن جایی در ترکیب اصلی تیم پیدا خواهد کرد یا برانکو این شانس را به دیگر هافبک تیمش یعنی سیامک نعمتی خواهد داد.