بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 27 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی دوسلدورف 2 - دورتموند 1 (گزارش‌اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سد بزرگ اسلونیایی اتلتیکو مقابل مسی
یکشنبه, 13 اسفند 1396 ساعت 17:18
سد بزرگ اسلونیایی اتلتیکو مقابل مسی
لیونل مسی امروز برای گلزنی برابر اتلتیکو کار ساده ای پیش رو ندارد و پس از گذر از مدافعان سرسخت این تیم باید یان اوبلاک را نیز مغلوب کند.

به‌ گزارش "توپ 90"، بارسلونا امروز در هفته‌ بیست و هفتم لالیگا به مصاف اتلتیکومادرید می‌رود و در آن، لیونل مسی و یان اوبلاک برابر هم قرار خواهند گرفت. بهترین گلزن لالیگا (۲۳ گل در دو هزار و  ۲۸۲ ، یک گل در ۹۹ ‌دقیقه) برابر بهترین دروازه‌بان این رقابت‌ها (۱۱ گل خورده) قرار می‌گیرد.

هر کدام که موفق باشند می‌توانند به فتح لالیگا نزدیک شوند. همه جهان می‌دانند مسی چه بازیکنی است اما در رابطه با اتلتیکو این قضیه خاص‌تر است چون تیم مادریدی یکی از حریفان مورد علاقه مهاجم بارسلونا است. ستاره آرژانتینی در ۳۵ بازی مقابل این تیم ۲۷ گل به ثمر رسانده است (۰.۷۷ درصد در هر بازی). با این حال مسی امشب اوبلاک بزرگ را برابر خود می‌بیند.

مهاجم بارسلونا تنها پنج بار دروازه‌ او را باز کرده و این اتفاق در ۱۰ بازی رخ داده است. آمار گلزنی مسی برابر اتلتیکو با حضور اوبلاک به ۰.۲۷ کاهش یافته و او توانسته در هر دو بازی یک بار گلزنی کند.

مسی در سه بازی اخیرش چهار گل به ثمر رسانده است (چلسی، خیرونا و لاس پالماس). با این حال مهاجم آرژانتینی در زمان پپ گواردیولا بهترین عملکرد را برابر قرمز و سفید پوشان داشت. او سه بار برابر این تیم هت تریک کرد (یک بار در فصل ۰۹ – ۲۰۰۸ و دو بار در فصل ۱۱ – ۲۰۱۰ ) و توانست سه بار دبل کند. با حضور اوبلاک شرایط متفاوت شد. پنج گل مسی برابر دروازه‌بان اسلوونیایی تنها دو بار در نوکمپ اتفاق افتاده است. این اتفاق یک بار در لالیگا (۱۶ – ۲۰۱۵ ) با پاس فوق‌العاده‌ ژوردی آلبا رخ داد و بار دیگر در کوپا دل ری بود.

 

یک آمار قابل توجه دیگر نیز در مورد گلر اتلتیکو وجود دارد. اوبلاک توانسته یک پنالتی‌ مسی را در کوپا دل ری ۱۵ – ۲۰۱۴ مهار کند.