بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 26 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال هیوستون - یوتا جاز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

خاطره تلخ عزت‌اللهی پاک شد ولی محروم است!
یکشنبه, 13 اسفند 1396 ساعت 00:04
خاطره تلخ عزت‌اللهی پاک شد ولی محروم است!
هافبک ایرانی آمکار در بازی با زنیت منجر به اخراج یک بازیکن حریف شد و نمایش فصل گذشته‌اش برابر این تیم را جبران کرد.

به گزارش "توپ 90"، سعید عزت‌اللهی چهار شب قبل در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی روسیه مقابل اوانگارد کورسک که در ضربات پنالتی شکست خوردند، نیمکت‌نشین بود؛ ولی در مسابقه حساس امروز آمکار برابر زنیت سن‌پترزبورگ رده سومی از ابتدا در خط میانی تیمش به کار گرفته شد و توانست نمایش قابل قبولی ارائه دهد.

شماره ۶ تیم ملی ایران و هافبک آمکار روسیه که تا پیش از این مسابقه در هشت بازی لیگ روسیه برای تیمش به میدان رفته و یک گل به ثمر رسانده بود، در دیدار امروز برابر زنیت سن‌پترزبورگ به دنبال جبران عملکرد و خاطره تلخ سال گذشته‌اش مقابل این تیم در استادیوم کرستوفسکی بود.

عزت‌اللهی در هفته سوم فصل ۱۷-۲۰۱۶ لیگ برتر روسیه که در روستوف عضویت داشت، با ضربه سر عجیب دروازه تیم خودی را مقابل زنیت سن‌پترزبورگ باز کرد تا حریفشان با این گل و بازگشت به بازی بتواند در ادامه آن مسابقه یک گل دیگر به ثمر برساند و روستوف را شکست دهد که همین اتفاق موجب شده بود هافبک ایرانی امروز با انگیزه مضاعفی برابر این تیم قرار بگیرد.

با وجود اینکه زنیت سن‌پترزبورگ تیم سوم جدول لیگ برتر روسیه و یکی از قدرتمندترین تیم‌های روسیه و همچنین جزو سه نماینده این کشور در این فصل از لیگ اروپا محسوب می‌شود، اما در مسابقه امروز علاوه بر تساوی بدون گل خانگی مقابل یاران عزت‌اللهی که تیم سیزدهم جدول هستند، کاپیتان و هافبک تاثیرگذارش را به دلیل کارت قرمز از دست داد.

سعید عزت‌اللهی امروز تا پایان مسابقه برابر زنیت در زمین حضور داشت و در دقیقه ۶۷ بعد از پاس به عقب، با ضربه‌ای که الکساندر اروخین هم‌تیمی فصل گذشته او در روستوف و حال حاضر زنیت به ساق پایش زد، نقش بر زمین شد تا داور بازی دومین کارت زرد را به هافبک موثر زنیت نشان دهد و وی را از زمین اخراج کند تا کار تیم میزبان در ادامه این دیدار برای کسب پیروزی سخت شود.

عزت‌اللهی علاوه بر پاک کردن خاطره بد فصل گذشته مقابل زنیت و در حضور بیش از ۴۱ هزار نفر از هواداران این تیم، تاثیر مثبتی در کسب یک امتیاز مهم آمکار که دو بازی متوالی لیگ روسیه را شکست خورده بود، داشت.

 

با وجود این اتفاقات، اما عزت‌اللهی می‌توانست یک بار دیگر در سال ۲۰۱۸ و در نخستین بازی تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه که مقابل مراکش و در استادیوم کرستوفسکی سن‌پترزبورگ برگزار می‌شود، به میدان برود؛ ولی محرومیت انضباطی فیفا که بخاطر خطای شدید در بازی‌های مقدماتی جام جهانی برابر کره جنوبی برای او در نظر گرفته شده، اجازه نداد شماره ۶ ایران در این دیدار مهم حضور داشته باشد.