بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 27 اسفند 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه تنیس نواک جوکوویچ - فدریکو دلبونیس (آزاد میامی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

امارات و احتمال افزایش بازیکنان خارجی به 7 نفر
شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 12:56
امارات و احتمال افزایش بازیکنان خارجی به 7 نفر
در حالی که فوتبال امارات با بحران کمبود بازیکن بومی مواجه است برخی از کارشناسان پیشنهاد افزایش تعداد بازیکنان خارجی در فوتبال این کشور را مطرح کرده اند.

به گزارش " توپ 90" راشد الزعابی یکی از خبرنگاران سرشناس روزنامه اتحاد الریاضی طرح تازه ای را برای خروج از بحران کمبود بازیکن اماراتی پیشنهاد داده اند. الزعابی در گزارشی نوشت که در فوتبال باشگاهی امارات باید تعداد بازیکنان خارجی را بیشتر کنند. در حال حاضر هر تیم اماراتی مجاز به جذب 4+1 بازیکن خارجی یعنی 4 بازیکن خارجی و یک بازیکن آسیایی است اما خبرنگار روزنامه اتحاد ورزشی معتقد است که این تعداد به می تواند 1+6 بازیکن خارجی و چیزی شبیه به قانون جذب بازیکن خارجی در فوتبال عربستان شود.


او در پاسخ به کسانی که مخالف حضور بازیکنان بیشتر خارجی در امارات هستند و معتقدند افزایش خارجی ها روی کیفیت تیم ملی اثر خواهد گذاشت می گوید:« آیا ما در این سال ها هر دوره به جام جهانی رفته ایم؟! یا هر سال برای قهرمانی در آسیا تلاش می کنیم؟! موضوع این است که وقتی خودت نمی توانی کاری را انجام بدهی باید بگذاری تا دیگران آن کار را انجام بدهند. فشار آوردن به بازیکنان داخلی باعث می شود که پیشرفت کنند اما وقتی رقیب جدی نداشته باشند بازیکنانی ضعیف از آن ها ساخته خواهد شد. من معتقدم که باید درها را باز کنیم که رقبای جدی وارد فوتبال ما شوند برای بازیکنان اماراتی هم بهتر است. در این ده سالی که امارات لیگ حرفه ای دارد تعداد بازیکنان اماراتی که یک تیم ملی قوی را تشکیل بدهند را نتوانستیم پیدا کنیم. پیشنهاد من این است که به افرادی که متولد امارات هستند و قابلیت این را دارند که پاسپورت اماراتی بگیرند این فرصت را بدهیم تا خودشان را ثابت کنند. مطمئن باشید با این کار فوتبال امارات پیشرفت خواهد کرد و قیمت کذب بازیکنان نیز پایین بیاید.» نکته قابل توجه این است که در امارات حتی اگر متولد این کشور باشید تا پاسپورت اماراتی نگیرید نمی توانید در تیم ملی این کشور بازی کنید. اما در فوتبال امارات نمونه هایی هستند که به خاطرسطح کیفی بازی شان پاسپورت اماراتی گرفته اند به عنوان نمونه اسماعیل حمادی و عموری...


آلبرتو زاکرونی مربی تیم امارات در پاسخ به این سوال که چرا از بازیکن جدیدی در تیم ملی استفاده نمی کنی گفت:« وقتی بازیکن بهتری وجود ندارد مجبور هستم با همین بازیکنان ادامه بدهم.»