بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 27 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی دوسلدورف 2 - دورتموند 1 (گزارش‌اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کنفرانس خبری برانکو ایوانکوویچ دربی استقلال- پرسپولیس
پنجشنبه, 10 اسفند 1396 ساعت 18:41
کنفرانس خبری برانکو ایوانکوویچ دربی استقلال- پرسپولیس 10/12/96
سرمربی پرسپولیس با حضور در نشست خبری درباره دربی صحبت کرد.

به گزارش "توپ 90"، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با حضور در نشست خبری درباره دیدار با استقلال و شکست در دربی موضوعات مختلفی را مطرح کرد. مشروح نشست خبری در ادامه می آید:

صحبت های اولیه؟


متاسفانه موفق نشدیم شادی مد نظر را به هواداران هدیه کنیم. می دانم که دربی چقدر مهم است اما دربی همین است. یک اشتباه و بعد همه چیز عوض می شود. به استقلال بابت برد تبریک می گویم. همچنین به بازیکنانم تبریک می گویم که تمام تلاش خود را این فصل انجام دادند. بازی به شرایطی بود که بد ترین نیمه اول خود را سپری کردیم. بازی را تحت کنترل نداشتیم و بازی خوبی ارائه نکردیم اما فشار و قصد برد و موضوع دربی روی تیم ما تاثیر گذاشت. در نیمه دوم به شکل قابل توجهی بهتر بودیم و ابتکار عمل دست ما بود و مدام موقعیت ایجاد می کردیم. طبیعی است که وقتی 20 نفر بازیکن در یک فضای کوچک حضور دارند، گلزنی سخت است. تکرار می کنم که از همه بیشتر به خاطر هواداران غمگین هستم که نتوانستم با برد و قهرمانی آنها را شاد کنیم.

ارسال کور و بی هدف از جناحین؟

دقت عمل ما در ارسال ها کم بود. به سختی می شود موقعیت را تبدیل به گل کرد وقتی 20 بازیکن در محوطه هستند. خیلی موقعیت داشتیم اما خیلی محوطه جریمه شلوغ بود. توپ نیز به جای مناسبی ارسال نمی شد و متاسفانه این بازی را باختیم. اشتباه نیمه اول به قیمت باخت تمام شد.

اشتباه فنی شما باعث باخت شد؟


من از انتقاد ناراحت نمی شوم و انتقاد حق شما است که ما را تفسیر کنید و نظر خود را بدهید. مشکل این است که ما نتوانستیم نیمه اول بازی را دست بگیریم و خیلی زود توپ را از دست می دادیم و وقتی به یک موقعیتی می رسیدیم که کاری انجام دهیم، توپ را از دست می دادیم. تلاش کردیم با تعویض کاری انجام دهیم و در نیمه دوم تیم برتر زمین بودیم اما خیلی سخت است که برابر چنین تیمی موقعیت گل ایجاد کرد.

انتقاد شفر از بازی مستقیم پرسپولیس؟


من باید اعتراف کنم که نظر شفر را متوجه نشدم. اگر ایشان انتظار داشتند که گل بیشتری بزنند، پس ما باید نیمه فعال بازی می کردیم. نیمه اول استقلال خوب بود و در نیمه دوم ما کاملا مسلط بودیم. دربی به هر حال شکلی است که یک اشتباه به قیمت گزافی تمام می شود و آنها با استفاده از اشتباه ما برنده شدند.

استقلال بهتر بازی کرد یا پرسپولیس اشتباه داشت؟


من در مصاحبه قبل از بازی نیز گفتم که استقلال تیمی عالی است. حالا آنها از ما 16 امتیاز عقب تر هستند زیرا ما در طول فصل یک ثبات عالی داشتیم و افت بسیار کمی در طول لیگ تجربه کردیم. تیمی هستیم که تعداد زیادی ملی پوش دارد و استقلال نیز بازیکنان با کیفیت زیادی در تیم ملی و البته تیام و شجاعیان را در اختیار دارد. استقلال اتفاقی به این رده جدول نرسیده است. دربی مسابقه خاص و با انتظارات و روند خاص است و همینطور فشار خاص و مضاعف برای دو تیم دارد.