بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی دوسلدورف 2 - دورتموند 1 (گزارش‌اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

فاتح سه توپ طلا در جام جهانی هوادار ایران است!
پنجشنبه, 10 اسفند 1396 ساعت 14:20
فاتح سه توپ طلا در جام جهانی هوادار ایران است!
اسطوره فوتبال هلند اعلام کرد در جام جهانی 2018 هوادار تیم ملی فوتبال ایران است.

به گزارش "توپ 90"، مارکو فان باستن، اسطوره فوتبال هلند و یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان، رییس فیفا را در سفر به تهران همراهی کرده است. 


دارنده 3 توپ طلای جهان که بازی های درخشان او در ترکیب تیم های هلند، آژاکس و میلان از یاد فوتبالدوستان قدیمی نمی رود، شب گذشته با استقبال مهدی تاج و علی دایی آقای گل فوتبال جهان وارد تهران شد.


فان باستن امروز در مراسم دیدار با اهالی فوتبال ایران دقایق کوتاهی صحبت کرد. او که هم اکنون رییس کمیته آموزش فدراسیون جهانی فوتبال محسوب می شود، درباره وضعیت فوتبال ایران گفت: ایران در فوتبال زنان، فوتسال و فوتبال ساحلی بسیار موفق بوده و صعود موفقیت آمیزی به جام جهانی داشته است. 


وی با بیان اینکه توصیه هایی برای فوتبال ایران دارد، گفت: فوتبال پایه دختران و پسران باید امکانات کافی در خیابان، مدرسه و مهم تر از همه در باشگاه ها داشته باشند. خیلی مهم است که ایران شرایط را برای بازی فوتبال دختران و پسران باز کند تا ستاره های بزرگ از بین این استعدادها متولد شوند. مهم ترین فاکتور برای پیشرفت نوجوانان، ایجاد زمینه رویاپردازی برای آنهاست. 


اسطوره فوتبال هلند درباره کمک فیفا به فوتبال ایران هم افزود: فیفا می تواند کمک به سرمایه گذاری، انتقال دانش و تجربه داشته باشد.


وی افزود: امروز که تهران و شهر را دیدم متوجه شدم که شرایط فوتبال پایه در ایران بسیار هماهنگ است؛ گزارش اخیری که درباره ایران در اختیار فیفا گرفته نشان می دهد که شما تا چه اندازه عاشق فوتبال هستید ولی مربیان شما نیاز به آموزش دارند.


فان باستن همکاری نزدیک فیفا و فدراسیون فوتبال را عامل توسعه فوتبال پایه در ایران عنوان کرد و گفت: پروژه بعدی می تواند مدارس فوتبال باشد و به همین علت است که فوتبال پایه و جوانان در کنار هم رشد می کنند.


وی آرزوی نتایج خوبی را برای تیم ایران در جام جهانی کرد و افزود: مطمئن باشید که من حامی ایران هستم؛ گروه شما گروه سختی است ولی می دانم که ایران اعتماد به نفس بالایی دارد.


اسطوره هلندی که نشان می داد که خیلی اهل حرف زدن نیست، با توجه به غیبت تیم ملی کشورش در جام جهانی 2018 اعلام کرد از ایران در روسیه حمایت می کند.