بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 22 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال دیترویت پیستونز - شارلوت هورنتس

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

حق پخش پرداخت نشود، از تشویق فیفا خبری نیست
پنجشنبه, 10 اسفند 1396 ساعت 13:16
حق پخش پرداخت نشود، از تشویق فیفا خبری نیست
رییس فیفا گفت: امروز دربی استقلال و پرسپولیس است که نه تنها تاریخ ساز، بلکه اسطوره ساز بوده است.

به گزارش "توپ 90"، جیانی اینفانتینو بعد از ملاقاتی که صبح امروز با وزیر ورزش ایران داشت، راهی هتل المپیک شد تا با اهالی فوتبال در نشستی حاضر شود. در این مراسم بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال مثل خداداد عزیزی، احمدرضا عابدزاده، نیما نکیسا و... حضور داشتند.


رییس فیفا در این مراسم هم پشت تریبون رفت و به سخنرانی پرداخت.


حق پخش باید به باشگاهها پرداخت شود


با نگاهی اجمالی به آمار و ارقام فوتبال ایران می بینیم که جایگاه و موقعیت ایران در فوتبال آسیا پررنگ است. اگر ایران می خواهد جایگاه خوبش را حفظ کند، بسیار حیاتی است که حق پخش تلویزیونی را به باشگاه ها پرداخت کند. همه جای دنیا این اتفاق می افتد و ایران نمی تواند از آن مستثنی باشد. تقاضا میکنم از مسئولان که تصمیم درستی در مورد حق پخش بگیرند، چرا که در غیر این صورت تشویق های فیفا را نخواهند داشت.


سیاست باید از فوتبال جدا باشد


در دنیایی زندگی می کنیم که برای ما و دیگران در گیری ها و مناقشات زیادی وجود دارد و اینجا عنوان می کنم سیاست باید جدا از فوتبال باشد. فوتبال برای مردم است و این خیلی روشن است که مردم یک کشور بخواهند فوتبال را در کشور خودشان میزبانی کنند، چه ایران چه دیگر کشورها. همه باید در راستای این تلاش کنیم که همه مردم دنیا بتوانند در شهر و کشور خودشان میزبان مسابقات فوتبال باشند. تمام فوتبال در تماشاگر خلاصه می شود. اگر تماشاگر نباشد اتفاقی در فوتبال نمی افتد. اصل بسیار با اهمیت این است که سیاست از فوتبال جدا باشد، چرا که خود فوتبال باید حفظ شود و ما باید آینده آن را تضمین کنیم.


بیش از گذشته فوتبال بازی کنید


به خاطر اسطوره هایی مانند مارکو فان باستن و لذتی که تمام آدمهای دنیا از فوتبال میبرند توصیه میکنم بیشتر از گذشته فوتبال بازی کنید. از فوتبال احترام، نظم، روحیه و کار تیمی را می آموزیم. می آموزیم که چطور برنده یا بازنده باشیم؛ ولی به حریف و داور احترام بگذاریم و یاد میگیریم همیشه برای جبران شکست وقت هست. یاد میگیریم چطور بیندیشیم و چطور به آرمانها پایبند باشیم و چطور زندگی کنیم. تمام مردم ایران را ترغیب میکنیم که بیش از گذشته فوتبال بازی کنند.


افتخار دیدن دربی تهران نصیبم شد


امروز دربی استقلال و پرسپولیس است که نه تنها تاریخ ساز،  بلکه اسطوره ساز بوده است. یکی از دربی هایی که هر طرفداری دوست دارد یک بار از نزدیک آن را ببیند و من افتخار این را دارم که امروز آن را ببینم. تمام موضوعاتی که امروز ما و شما درباره آن صحبت می کنیم از نظر طرفداران و مردم کمتر از این مسابقه اهمیت دارد و این روح فوتبال است. امروز در همه جای تهران به سادگی این اهمیت دیده میشود و فقط فوتبال است که این کار را می کند


من و تاج هر کدام طرفدار یک تیم هستیم


امروز از من سوال شد که دوست دارید کدام تیم ببرد. با مهدی تاج که می آمدم قرار گذاشتیم که هر کدام یک تیم را انتخاب کنیم؛ ولی به کسی نگوییم و فقط بین خودمان است؛ اما شما در بین بازی می توانید از حرکت صورت ما متوجه شوید که طرفدار کدام تیم هستیم. آرزو میکنم دربی خیلی زیبا و خوبی ببینیم. می دانم که از 80 میلیون نفر جمعیت 90 درصد این مسابقه را میبینند و آرزو میکنم دربی جذابی را تماشا کنند.


فیفا به ایران افتخار می کند


فیفا به ایران افتخار می کند و مایل است روابط خوبی به عنوان یکی از قدرتهای آسیا با آن داشته باشد.