بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 22 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آ.ا.ک لارناکا 1 - بایرلورکوزن 5

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دعوت رییس فیفا از روحانی برای تماشای جام جهانی
پنجشنبه, 10 اسفند 1396 ساعت 13:14
دعوت رییس فیفا از روحانی برای تماشای جام جهانی
وزیر ورزش گفت: اینفانتینو اشاره کرد که نظرات خود را به فدراسیون آسیایی فوتبال می دهد تا مشکل میزبانی ما از عربستانی ها حل شود.

به گزارش "توپ 90"، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش ایران بعد از نشست با جیانی اینفانتینو رییس فیفا اظهار داشت: با جناب اینفانتینو در خصوص حمایت از اعزام مدرسین مختلف، حضور مربیان، کارشناسان و مدیران ما در همایش ها و کنفرانس های فیفا و همچنین موفقیت های خوب فوتبال ایران و 5 ستاره شدن آن صحبت شد. ایشان از وضعیت فوتبال بانوان ایران و گسترش این رشته در بین زنان و دختران کشور ابراز رضایت دارند


وی درباره صحبت بر سر میزبانی تیم های ایرانی و عربستانی افزود: ایران کشوری کاملا امن از همه جهات است و بسیاری از کشورهای منطقه که گرفتار درگیری های داخلی و یا اقدامات تروریستی هستند در ایران بازی می کنند. ما این امنیت را زیرساخت اصلی کار خود می دانیم. با توجه به نگاه غیر سیاسی فیفا و تاکید بر عدم دخالت ورزش در سیاست خواستیم تا اینفانتینو تاکید کند که ای اف سی نیز این نگاه را داشته باشد تا بتوانیم از دوره بعدی، میزبانی ها را به صورت عادی داشته باشیم و تیم ها ملزم نباشند در کشور ثالث مسابقه دهند. اینفانتینو با این نظر کاملا موافق است و اشاره کرد که نظرات خود را به فدراسیون آسیایی فوتبال می دهد تا این مشکل حل شود.


وزیر ورزش همچنین خاطرنشان کرد: حضوررئیس فدراسیون جهانی فوتبال در دربی امروز تهران که عشق و علاقه فوتبالی را در بین میلیون ها نفر از مردم ایران می بیند، می تواند از دستاوردهای این سفر باشد تا از تعاملی که با هم خواهیم داشت استفاده کنیم.


وی درباره حضور زنان در ورزشگاه هم گفت: در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها با کمی صبر و تحمل و با هماهنگی بیشتر که با دستگاه های مختلف به وجود آمده و خواهد آمد به مرور این مشکل حل شود. همان طور که مشاهده کردید در خیلی از مسابقات مشکلی وجود ندارد و شرایط فرهنگی و اخلاقی مناسب و آن چیزی که در شأن بانوان ما باشد باید فراهم شود، چرا که در بحث زیرساخت ها مشکلی نداریم.


سلطانی فر در پایان نیز افزود: اینفانتینو از رئیس جمهور کشورمان برای تماشای بازی های جام جهانی دعوت کرده که این دعوت را امروز حضوری از رئیس جمهور خواهد داشت.