بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 27 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی دوسلدورف 2 - دورتموند 1 (گزارش‌اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ناظر ویژه داوری؛ پدیده عجیب دربی 86
چهارشنبه, 09 اسفند 1396 ساعت 14:27
ناظر ویژه داوری؛ پدیده عجیب دربی 86
دربی هشتاد و ششم روز پنجشنبه با قضاوت علیرضا فغانی برگزار می شود و این در حالی است که این بازی علاوه بر ناظر داوری یک ناظر ویژه داوری هم دارد.

به گزارش " توپ 90" با وجود آنکه سال ها است سعی براین است که این فلسفه در فوتبال باشگاهی و حرفه ای ایران حاکم شود که دربی هم فقط یک مسابقه از رقابت های لیگ برتر است؛ اما همیشه برخوردی که مسئولان با این مسابقه داشته و دارند فراتر از یک مسابقه باشگاهی در سطح حرفه ای است.


با وجود هشتاد و پنج مسابقه ای که دو تیم برگزار کرده اند؛ اما هنوز این بازی برای مسئولان برگزار کننده نیز مانند هواداران دوتیم عادی نشده است. برخلاف آنچه همیشه گفته می شد که رسانه ها این بازی را بیش از حد حساس و بزرگ می کنند گویا ماجرا برعکس است و این حساسیت بیشتر در مسئولان فوتبال وجود دارد. یکی از این مسایلی که نشان از نگاه متفاوت مسئولان دارد حضور ناظر ویژه داوری! در این مسابقه است. 


در این مسابقه علیرضا فغانی با کمک  رضا سخندان،  محمدرضا منصوری و موعود بنیادی فر بازی را قضاوت خواهند کرد و ناظر داوری محمدرضا فلاح است. نکته جالب اینجا است که در این بازی فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران، به عنوان ناظر ویژه داوری حضور خواهد داشت. سوال مهم این است که چرا در این بازی با وجود حضور ناظر داوری یک ناظر ویژه داوری حضور داشته باشد، آن هم در حالی که خود ناظر داوری، کاری جز تماشای قضاوت و یادداشت برداشتن از نحوه قضاوت او کار دیگری در طول نود دقیقه انجام نمی دهد. خب در این مسابقه هم اگر واقعا میزان حساسیت برای برگزار کننده ها اینقدر بالا است و فریدون اصفهانیان نیز قصد داشت نقشی در نظارت آن داشته باشد، می شد او به عنوان ناظر داوری فعالیت کند، چرا که حضور دو ناظر، یکی به عنوان ناظر داوری و دیگری ناظر ویژه کاری عجیب به نظر می رسد.


همانطور که گفته شد ناظر داوری در طول مسابقه کاری جز تماشای قضاوت داور ندارد و در نهایت به داوری مسابقه نمره می دهد؛ اما اینکه ناظر ویژه داوری قرار است چه کاری در این مسابقه انجام بدهد مشخص نیست.