بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 27 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

فینالیست شدن بارسا و خواسته آزاردهنده برای رئالی ها
جمعه, 20 بهمن 1396 ساعت 09:43
فینالیست شدن بارسا و خواسته آزاردهنده برای رئالی ها
بارسلونا دقایقی پیش موفق شد در زمین والنسیا 0-2 پیروز شده و در مجموع با برتری 3-0 راهی فینال کوپا دل ری شود.

به گزارش "توپ 90"، این برای پنجمین بار متوالی است که بارسلونا به فینال کوپا دل ری راه می یابد. در 4 دوره گذشته این تیم تنها یک فینال را واگذار کرده و آن هم سال 2014 در مستایا برابر رئال مادرید بود.

 

 

 

سال 2015 بارسا در نوکمپ موفق شد بیلبائو را مغلوب کند. سال 2016 بارسا در ویسنته کالدرون بر سویا غلبه کرد و سال گذشته نیز بازهم در همین ورزشگاه، بارسا بر آلاوس غلبه کرد.

در سه سال گذشته که بارسا راهی فینال شده و رئال از صعود بازمانده، درخواست باشگاه بارسلونا، برگزاری بازی فینال در ورزشگاه برنابئوی مادرید بود که هر بار باشگاه رئال زیر بار نرفت و فینال در ورزشگاهی دیگر برگزار شد.

شکی در این نیست که این بار نیز باشگاه بارسلونا و نیز سویا(دیگر فینالیست)، درخواست برگزاری فینال در برنابئو را خواهند داد. خواسته ای آزاردهنده برای رئالی ها چرا که هیچکدام تمایلی به اینکه بارسا در برنابئو جام را بالای سر ببرد، ندارند. گذشته از آن، سوت زدن هواداران بارسا هنگام پخش سرود ملی اسپانیا، آن هم در برنابئو، نکته آزاردهنده دیگری برای رئالی ها محسوب می شود.

مستایا، واندا متروپولیتانو و حتی نوکمپ، می توانند گزینه های دیگری غیر از برنابئو برای فینال کوپا دل ری باشند. آخرین بار که بارسا در برنابئو فاتح کوپا دل ری شد، به سال 1997 بر می گردد که توانست با غلبه بر بتیس جام را بالای سر ببرد.

طبق ادعای مارکا، روز دوشنبه فدراسیون فوتبال اسپانیا تصمیم نهایی در مورد ورزشگاه بازی فینال را اتخاذ خواهد کرد و شانس ورزشگاه جدید اتلتیکو مادرید یعنی واندا متروپولیتانو، بیش از سایر گزینه هاست.